Студенти з Острога створили агродрон і перемогли на міжнародному хакатоні

Щасливе

Студенти з Рівненщини здобули призове місце на міжнародному хакатоні завдяки власній інноваційній розробці. Їхній агродрон вже привернув увагу фахівців і може бути корисним для сільського господарства.

Для регіону це приклад розвитку сучасних технологій і потенціалу молоді у сфері робототехніки.

Розробка для «розумного» землеробства

Студенти Національного університету «Острозька академія» Роман Мичка та Анна Кристич посіли третє місце на IV Міжнародному хакатоні FRESH AIR 2026, який відбувся в Одесі.

Вони представили наземний роботизований дрон, призначений для роботи в аграрному секторі. Розробка дозволяє вирішити одразу кілька актуальних проблем:

  • зменшити витрати на добрива
  • компенсувати нестачу робочої сили
  • підвищити точність обробки полів
  • знизити негативний вплив на довкілля

Як пояснили розробники, дрон працює за принципом точкового внесення добрив — лише на необхідних ділянках, без обробки всього поля.

Наразі проєкт знаходиться на стадії повністю робочого прототипу. Обидва автори — студенти другого курсу спеціальності «Робототехніка та машинне навчання», а фінансування розробки забезпечив університет.

Хакатон FRESH AIR організували Інститут штучного інтелекту та робототехніки НУ «Одеська політехніка» спільно з Odesa IT Family за підтримки ІТ-компаній. Участь у ньому взяли команди, які працюють над інноваційними рішеннями для різних галузей.

За словами голови Рівненської обласної ради Андрія Карауша, розвиток робототехніки в області продовжує набирати обертів. Зокрема, 24 квітня у Клевані планують провести другий фестиваль робототехніки, де очікують участь команд з різних регіонів України.

Для Рівненщини подібні проєкти відкривають можливості для розвитку сучасного агросектору та створення власних технологічних рішень у сфері «розумного» землеробства.

, , , , Переглядів: 96

Головні новини


Реклама