Туристів на Рівненщині водитимуть “Медовим колом” (+ФОТО)

Щасливе
22.08.2017  11:37

 

З метою збереження та популяризації бортництва, об’єднанням бджолярів, підприємців, власників сільських агросадиб, розвитку зеленого та пішого туризму, триває розробка туристичного маршруту “Медове коло”, який пролягає через Костопільський, Березнівський, Корецький, Гощанський райони Рівненської області та охоплює близько 30 населених пунктів. Початок цей маршрут бере в селі Олександрія Рівненського району.

«Це чи не перший в Україні глобальний туристичний проект, щодо якого пишеться стратегія розвитку. Він пролягатиме північною частиною Рівненщини, об’єднає 5 районів, більше 30 сільських та селищних рад і займатиме 300 кілометрів основного маршруту, – пояснює   заступник начальника управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Ярослава Гаврилова. – Маємо щодо цього проекту глобальні плани – увійти в міжнародну мережу «Greenways» («Зелених шляхів»).  Ну а назва «Медове коло» пов’язана з тим, що в області є чимало пасічників, в тому числі й на даному маршруті. Крім того, область славиться не лише виробництвом меду, а й продуктами з нього».

Заплановано, що маршрути, які об’єднає «Медове коло», будуть пішими, велосипедними, водними. У цьому проекті є декілька цікавинок. Так, він пов’язаний із так званим Погоринням. Це місцина навколо середньої частини річки Горинь, яка бере початок з сусідньої Тернопільщини і вже на території  Білорусі впадає у Прип’ять. Здавна це був чи не єдиний транспортний шлях Поліссям. Люди селилися у цій місцевості ще кілька тисячоліть тому. Тож тут багато городищ. Взагалі місцевість цікава у багатьох аспектах.

«Крім того, є ще одна тема, пов’язана з «Медовим колом». Мова йде про такий старовинний промисел, як бортництво. Це найдавніша форма бджільництва. Аспект дуже цікавий. Адже бортництво лишилося «живим» тільки в Україні. Наприклад, у Литві активісти працюють над реконструкцією цього промислу, а в нас є бортники, які можуть про це розказати і показати. Це дуже важливо зберегти, бо ми багато чого втрачаємо, – пояснює один із розробників проекту, голова спілки велосипедистів Рівного Юрій Ойцюсь. – Взагалі ж ідея «Медового кола» полягає в тому, щоб об’єднати декілька туристичних маршрутів. І вже 20 серпня ми відкриваємо маршрут «Горинський берег». Він сягає 15 кілометрів. Подолати шлях можна буде і пішки, і на човні, і на велосипеді. Над прокладанням маршруту працювала група людей. Він розташований неподалік Рівного і розрахований не на спортсменів, а на туристів. Взагалі дуже важливо, щоб поблизу міста були маршрути, куди легко дістатися. Це такі собі фітнес-доріжки, де є можливість походити, побігати, поїздити на велосипеді».

Фото: Юрій Ойцюсь

Фото: Юрій Ойцюсь

Джерело

P.S Маршрут “Горинський берег” відкрили на вихідних, що минули. Першопрохідцям довподоби такий квест-заїзд. “Медове коло” – це шлях до єднання  різних напрямів туризму, повноцінний екскурс у історію Рівненщини, через освоєння її просторів.

Презентували проект Стратегії розвитку туризму Зеленого Шляху «Медове коло», робота над якою триває вже близько року. Ма…

Опубліковано Олексієм Муляренком 21 серпня 2017 р.

, , , , , , , , переглядів: 2 577


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *