У самому серці Рівного, у Свято-Воскресенському соборі ПЦУ, другий рік поспіль відкрилася зворушлива виставка «Коди пам’яті. Ціна національної ідентичності». Експозиція присвячена Героям — нашим Захисникам, які віддали життя за Україну. Вона символічно об’єднала їхню пам’ять і українську традицію через вишивані сорочки, які ті колись носили на найважливіші події життя — від Великодня до весілля.
Цьогоріч виставка представила 17 вишиванок, які передали матері та дружини полеглих воїнів. Ці жінки приїхали з дев’яти громад Рівненщини: Бабинської, Березнівської, Вараської, Демидівської, Дубровицької, Мізоцької, Радивилівської, Рівненської. Деякі сорочки були придбані колись, а інші — вишиті руками матерів.
Ініціаторкою заходу стала Ірина Рачковська-Баковецька, директорка КЗ “Рівненський обласний центр народної творчості”. Виставка є частиною ширшої платформи «Культура пам’яті через традиції», яка створена для матерів і дружин полеглих воїнів. Це — простір спілкування, підтримки та вшанування пам’яті.
«Коли я спілкуюся з жінками, які втратили своїх чоловіків чи синів, я розумію, наскільки для них важливо, щоб про їхніх рідних пам’ятали», — ділиться Ірина.
Вшанувати Героїв та підтримати їхні родини прийшли не лише жителі міста, а й керівники області. Вхід на експозицію — вільний, і триватиме вона до 17:00.
Ця виставка — не просто культурна подія. Це — свідчення того, що національна ідентичність живе в кожному символі, кожному стібку, кожній пам’яті про Захисників.