Личинки кімнатної мухи потрапили у тіло хворого випадково, вони досить часто є причинами таких захворювань, як факультативні міази — паразитування личинок цих двокрилих комах у порожнинах та органах. Після обстеження та видалення личинок мух з вуха пацієнт надалі перебуває під наглядом лікарів для лікування інших патологій. Повідомляє Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб
Розвиток цих комах у природі, а саме харчування та відкладення яєць чи личинок (у живородячих різновидів) відбувається зазвичай поблизу місць, багатих органічними речовинами, особливо тих, які вже почали псуватись. Зараження здебільшого відбувається при нехтуванні санітарно-гігієнічними нормами, особливо якщо люди чи тварини, які теж часто потерпають від міазів, перебувають поблизу смітників, септиків тощо, де накопичуються відходи органічного походження.
У тілі людини здатні паразитувати дорослі особини та личинки декількох видів мух, які окрім локалізації у шкірі, носових чи вушних ходах, ротовій порожнині, можуть заковтуватись та визначатись у кишківнику, або ж внаслідок використання забрудненої яйцями комах і в сечовивідних органах. Залежно від місць їх перебування та природи паразитування, симптоми міазів можуть відрізнятись.
Аби вберегтись від таких неприємностей потрібно дотримуватись санітарно-профілактичних заходів, які передбачають вчасне та ретельне очищення територій від сміття й перегнилих відходів, а також запобігання появі мух у місцях постійного чи тимчасового проживання людей за допомогою застосування протимоскітних сіток на вікнах та дверях помешкань, липких стрічок для вилову цих комах та електрофумігаторів для їх відлякування. При цьому важливо не створювати принади для мух, не залишати у відкритому для них доступі залишки їжі, брудний посуд тощо. У разі масового виплоду двокрилих мух доцільне проведення винищувальних заходів за допомогою інсектицидів.