Україна перейшла на літній час: що це означає та як адаптуватися

Щасливе
30.03.2025  09:00

Сьогодні вночі, 30 березня, Україна офіційно перейшла на літній час. О 3:00 стрілки годинників були переведені на одну годину вперед. Це означає, що ранок настане трохи пізніше, а вечори стануть довшими. Літній час в Україні триватиме до останньої неділі жовтня.

Як відомо, перехід на літній час запроваджений для ефективнішого використання світлового дня. Основні переваги такого переходу:

  • Економія електроенергії – довші світлові дні допомагають зменшити використання штучного освітлення.
  • Збільшення активності – люди мають більше часу для прогулянок, занять спортом та відпочинку на свіжому повітрі.
  • Синхронізація з Європою – більшість європейських країн також використовують літній час, що спрощує бізнесові та туристичні процеси.

Перехід на новий режим може впливати на організм, тому варто дотримуватись кількох простих правил. Проводьте більше часу на вулиці. Сонячне світло допомагає швидше перебудувати внутрішній біологічний годинник. Не перевантажуйте організм. Важкі фізичні навантаження та стреси в перші дні після зміни часу можуть ускладнити адаптацію. Правильно харчуйтеся. Легкі сніданки, здорові перекуси та відмова від кави перед сном допоможуть уникнути втоми.

До слова, цікаво, що вперше ідею переведення годинника запропонував Бенджамін Франклін у 1784 році. Натомість, в Україні літній час уперше запровадили у 1981 році. У 2019 році ЄС вирішив відмовитися від сезонного переведення годинників, але реформа поки що не завершена. А от у деяких країнах, таких як Японія, Китай і Туреччина, годинник не переводять узагалі.

переглядів: 31


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *