20 червня на полях KERNEL тестували перший промисловий сг дрон Kray Technologies, розроблений на зміну літакам і наземної техніки для внесення засобів захисту рослин, передає AgroNews.ua.
Засновник і СЕО проекту Дмитро Сурду розповів про ті численні проблеми, які в сільському господарстві вирішує дрон.
Перша проблема – це дорожнеча нинішньої техніки для внесення засобів захисту рослин. Якщо говорити про США і Канаду, то найчастіше фермери беруть техніку в оренду (78% повітряних спреєрів – це аутсорс). Одна одиниця техніки коштує від $ 0,5-1,5M. Вартість оренди – $ 25-50 / га.
З рішенням від Kray Technologies відбувається економія в 5-10 разів на операційних витратах. Вартість самого дрона – близько $ 50К. Економія на пестицидах – 70%. Практично нульова втрата врожаю. ROI для фермера> 500%.
Друга проблема, яка хвилює аграріїв – це внесення засобів захисту – одна з критичних для майбутнього врожаю операцій: захист рослин забезпечує 70% врожаю. Але орендована техніка не завжди доступна, а вікно внесення – 24-48 годин (інакше урожай починає гинути).
Рішення від Kray Technologies: якщо у фермера свій дрон, то він завжди під рукою. Це дозволяє робити внесення вчасно і робити їх частіше. Продуктивність дрона Kray Technologies – 27-48 га на годину, 300-500 га за день. Дрон розвиває швидкість 110 км / год, це рекорд для мультіротора.
Третя проблема – неохоплені літаком ділянки поля. Через це втрачається близько 4% врожаю.
У порівнянні з ним, дрон Kray летить на висоті 1 метра над посівами в автоматичними режимі. Смуга внесення – 5 м. Втрати врожаю (необроблювані краю поля) – 0,5%.
Найчастіше існуючі спереери – з форсунками – не дозволяють застосовувати деякі перспективні технології внесення. Дрон українського розробника використовує роторні атомайзери. Вони дозволяють підтримувати дуже точний розмір краплі (відхилення плюс / мінус 15%) і виробляти якісне і економне ультра-малооб’ємне внесення. При цьому в широких діапазонах регулювати витрату хімікатів, точно регулювати норму обприскування в конкретних точках і однаково ефективно обробляти і край і середину поля.
Низькі витрати на внесення дозволяють почати широке використання технології внесення добрив позакореневого підживлення. Традиційні способи внесення мають високу вартість, тому листові добрива вносять великими дозами за обробку, що знижує їх ефект, або взагалі відмовляються від позакореневого підживлення. Дрон Kray дозволить вносити листові добрива 10 і більше разів за сезон за прийнятної собівартості.