Ім’я Василя Михайловича Павлюка добре відоме не лише у Рівному та на Рівненщині. Талановитий музикант та педагог зробив вагомий вклад в українську культуру.
І як одна із відзнак його плідного життя та діяльності, у місті вручається премія імені Василя Михайловича Павлюка.

Фото з facebook.com/galina.kul.cins.ka
Михайлович Павлюк – музикант, диригент, педагог, засновник фольклорно-етнографічного колективу «Горина».
Василь Михайлович Павлюк народився 14 серпня 1941 року на Івано-Франківщині. Усе дитинство не полишав мрію стати музикантом.
Вступив до Рівненського музичного училища на диригентсько-хоровий відділ, а згодом – на музично-педагогічний факультет Рівненського педагогічного інституту та на відділення аспірантури Київського інституту культури.
У 1971 році – викладач на кафедрі теорії музики Рівненського культосвітнього факультету Київського інституту культури.
У 1979 році у Рівненському інституті культури відкрили кафедру народного хорового співу, першим завідувачем якої став Василь Павлюк. Тоді ж створився студентський молодіжний фольклорний ансамбль із промовистою назвою «Горина». Цим ансамблем довгий час керував Василь Павлюк.
Ансамбль виступав не лише в Україні, але й за кордоном: в тодішній Югославії (1981 рік), а також у багатьох містах на теренах Польщі: у Варшаві, Любліні, Холмі, Білостоку, Кракові, Гайнівці, Сім’ятичах, Черемсі, Замості, Більську Підляському, Томашеві, Грубешові та інших містах.
Василь Михайлович записав понад 200 пісень, значній кількості з них дав сценічне життя. Місцевий фольклор став основою його композиторської творчості. Частина пісень у його обробках нині виконується навчальними та самодіяльними колективами Рівненщини. Деякі з них видрукувані у збірниках «Пісні рідного краю», «Пісні у весільних обрядах» та ін.

Фото з facebook.com/galina.kul.cins.ka
За популяризацію музичного фольклору Василеві Павлюку присвоєно почесне звання «Заслужений працівник освіти України», а також вчене звання доцента. Лауреат Обласної літературно-мистецької премії імені Бориса Тена, премій імені Миколи Костомарова та Миколи Лисенка, член Національної спілки краєзнавців України та Обласної асоціації композиторів Національної всеукраїнської музичної спілки.
12 червня 2010 року Василь Михайлович помер, не доживши до свого 70-річчя кілька місяців.
На основі статті Богдана Столярчука “Гориною” вишита доля рівненського митця у виданні “7 днів”.