Відновлюють підземну галерею в Острозькій академії

Щасливе
03.07.2024  12:00

Національний університет «Острозька академія» готується відновити роботу своєї підземної мистецької галереї як виставкового простору. Проєкт під назвою «Культура у сховищі: відновлення діяльності підземної мистецької галереї Національного університету Острозька академія» очолив рейтинг переможців Українського культурного фонду, що стало чудовою новиною для всіх шанувальників мистецтва та культури.

До 24 лютого 2022 року Підземна мистецька галерея функціонувала як частина Музею історії НаУОА, виконуючи роль важливого культурного та виставкового простору. Однак, після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, галерея, розташована в підземних приміщеннях, стала найбільш безпечним місцем у староакадемічному корпусі університету. Вона почала виконувати функцію сховища цивільного захисту, забезпечуючи прихисток студентам, викладачам та мешканцям міста.

Під час дії воєнного стану підземні приміщення галереї стали місцем укриття понад 600 разів під час сигналів повітряних тривог, які в сумі тривали близько двох тисяч годин у Рівненській області.

Проєкт «Культура у сховищі» має на меті перезавантажити діяльність мистецької галереї в новому форматі, враховуючи сучасні виклики та умови. Незважаючи на те, що приміщення продовжуватиме виконувати функцію укриття, всі чотири зали галереї будуть оснащені новітнім обладнанням та спеціально створеними виставками, що не займатимуть простору сховища.

Зокрема, планується:

  • Облаштування спеціально створених виставок, що не заважатимуть функціонуванню сховища.
  • Забезпечення необхідного обладнання для правильного розміщення та оформлення виставкових матеріалів з урахуванням специфіки підземного приміщення.
  • Оснащення технічними засобами, що дозволять відвідувачам самостійно відтворювати контент з архівів та новостворені матеріали в кожному тематичному розділі.

Відновлення діяльності підземної мистецької галереї Національного університету «Острозька академія» є важливим кроком у збереженні та популяризації української культури, надаючи нові можливості для мистецьких проєктів навіть у складних умовах.

, , , , переглядів: 24


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *