Вона – успішна та красива жінка, яка вміло керує “Українською деревообробною компанією”. Завдяки її вмінню знаходити спільну мову з колективом, ставити амбітні цілі та досягати їх, про УДК знають в Європі та світі. Спеціально для читачів журналу “РІВНЯНИ” Оксана КОСОБУЦЬКА поділилася секретами успіху компанії, вимогами до успішного керівника та планами на рік прийдешній.
– Пані Оксано, нині з усіх ЗМІ ми чуємо про те, що в наш час вести підприємницьку діяльність надзвичайно складно. Підтвердіть чи спростуйте цю тезу.
– Так, дійсно, в Україні непросто будувати свою справу, адже є багато негативних факторів, які гальмують бізнес на тому чи іншому етапі. Але якщо ти любиш свою справу, то всі питання можна вирішити позитивно, навіть якщо на шляху з’являються перешкоди.
– Які якості керівника та вимоги для колективу, на вашу думку, потрібні, щоб бізнес мав майбутнє?
– На мою думку, для досягнення успіхів у бізнесі та й загалом у веденні будь-якої справи, керівнику потрібні відповідні здібності – як вроджені, так і набуті. Важливими рисами керівника є висока відповідальність, працелюбність, дисциплінованість та цілеспрямованість. Він повинен вміти ставити перед собою ціль і надихати працівників, щоб разом її досягати. Зрозуміло, що кожен керівник має бути компетентним у тій справі, якою він займається, і розуміти всі процеси виробництва від початку й до кінця. Це важливо, щоб вміти вчасно вирішити проблему та причини її виникнення.
Керівник має бути творчим та креативним, вміти йти на розумний ризик, мати сміливість у прийнятті правильних рішень, бути гнучким, відчувати час та потреби споживача.
– Звісно, особисті якості керівника є надзвичайно важливими, але самостійно, без команди, навіть найкращий керівник безсилий. Ви згодні з такою думкою?
– Так, адже успіх компанії та досягнення поставлених завдань залежить не тільки від керівника, а й від працівників, від їхнього ставлення до роботи, професійності та відповідальності. Тому керівник повинен вміти обирати команду, з якою буде працювати, щоб разом досягати успіху.
– Якщо говорити про “Українську деревообробну компанію”, яку ви очолюєте, яким був цей рік для вашого підприємства?
– “Українська деревообробна компанія” – це провідне підприємство в деревообробній галузі України, яке засноване в 2004 році. За весь період моєї роботи в компанії спогади були різні: як тривожні, прикрі, так і позитивні. Але результат залежить від правильно поставленого завдання та способу його виконання.
2018 рік видався тяжким, але цікавим. Ми освоїли та почали виготовляти новий вид продукції – дубову ламель та дубову дошку для підлоги. До того, щоб зробити дошки для підлоги такими, як вони є зараз, ми пропрацювали багато експериментів з основою, покриттям та кольором. У результаті численних спроб, ми отримали якісний продукт європейського зразка, який може конкурувати на ринках світу. В цьому році було закуплено додаткове сучасне обладнання, спеціально під виготовлення цієї продукції, облаштовані склади для її зберігання та обладнання для швидкого завантаження та розвантаження.
Працівники теж не залишилися в цьому році без нашої уваги: облаштовані нові роздягальні з душовими кімнатами, почалася робота з розробки та облаштування сучасної їдальні для працівників нашої компанії.
– Ви більше тринадцяти років на ринку. Як впродовж років вдається формувати довіру в галузі деревообробки?
– Для того, щоб вийти на ринок та успішно продавати продукцію, потрібно перш за все виготовити її якісно. Добре зроблений продукт буде приносити позитивні емоції покупцю, і він буде радити його своїм знайомим. Так і формується довіра до компанії. Ну і, звичайно, на довіру до компанії впливає якість обслуговування. Ми завжди намагаємося дослуховуватись до зауважень та пропозицій замовника і робимо співпрацю комфортною для обох сторін. Завдяки якості нашої продукції, комплексному підходу до потреб замовника та комфортному обслуговуванню, покупці надають перевагу саме нашій компанії.
– Розкажіть для наших читачів детальніше про напрямки роботи УДК.
– Напрямків роботи “Української деревообробної компанії” насправді не так вже й багато. Основними, як я вже казала, є виробництво меблевого щита, ламелі та підлоги з масиву деревини. Також УДК займається комплексним обслуговуванням, в яке входить індивідуальне виготовлення дерев’яних вікон та дверей, меблів та декоративних елементів з натуральної деревини.
Завдяки таким замовленням та, враховуючи побажання наших клієнтів, в цьому році на базі Української деревообробної компанії почала працювати майстерня дизайну OSA. Майстерня займається розробкою проектів дизайну інтер’єрів, меблів, зовнішніх елементів будівель та ландшафту з натуральної деревини.
– Недарма кажуть, що для того, щоб мрії втілювалися в життя, потрібно ставити перед собою амбітні цілі. Яку ціль ставите перед собою ви на рік прийдешній?
– Впевнена, у процесі роботи їх у нас буде чимало. На даний момент, головна ціль УДК – вийти на ринки Європи та світу з готовою продукцією, яка гідно представить Україну. А 2019 рік для нашої команди буде роком покращення умов праці працівників, розширення компанії та освоєння нових ринків збуту.