Як дізнатися: кашель є симптомом ГРВІ чи кашлюка?

Щасливе
19.02.2025  09:14
Кашель внаслідок ГРВІ здебільшого є “продуктивним”, тобто “вологим”, при якому виходить слиз, а після нападу кашлю відчувається певне полегшення. Кашель при ГРВІ, особливо при бронхіті, дійсно може тривати тижнями і місяцями після одужання (у цей час дитина вже може ходити до школи чи садочка). Та з часом напади кашлю стають легшими, їх тривалість коротшає, аж поки вони не припиняться.
У разі кашлюка все навпаки – перші два тижні кашель є слабким чи його взагалі немає. На початку кашлюк часто вважають просто застудою. Згодом людина вже виглядає здоровою, але починається кашель: сухий, із затяжними нападами, які з плином часу стають важчими, аж поки не сягнуть максимуму. Наприкінці нападу кашлю стан не легшає, а навпаки, погіршується через неможливість вдихнути – через кашель обличчя і губи можуть збліднути чи навіть посиніти. При вдиху після нападу можна почути свист, але в немовлят цей симптом майже не трапляється, що також ускладнює діагностику. Напади кашлю стаються частіше вночі, ніж удень, і за тижні, а часом і місяці хвороби, це дуже виснажує. У немовлят кашлю може й не бути – але в них може ставатися зупинка дихання на короткий час, про що можна збагнути за посинінням обличчя.
Найчастішими ускладненнями кашлюка є пневмонія, енцефалопатія (пошкодження мозку), отит (запалення середнього вуха). А у немовлят кашлюк з високою ймовірністю закінчиться смертю дитини. Саме тому вагітним жінкам та членам їхніх родин потрібно зробити ревакцинацію від кашлюка. Для ревакцинації застосовують комбіновану вакцину, яка захищає ще й від дифтерії та правця. Коли дитині виповниться 2 місяці, то вона має отримати першу дозу вакцини від кашлюка, дифтерії та правця. Для повного захисту потрібно буде ввести ще три дози: у 4, 6 і 18 місяців.
За інформацією – Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб
, , , , переглядів: 31


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *