Як на Рівненщині відроджували український прапор

Щасливе
23.08.2017  10:18

Відродження українського прапора на Рівненщині розпочиналося з полотнищ, дбайливо пошитих руками місцевих жінок – учасниць і симпатиків тодішнього Руху за перебудову. Мешканці області одними з перших заявили про своє бажання мати власну національну символіку і власну українську державу, пише Радіо Свобода.

Сталося це 28 років тому на Полі Берестецької битви.

Рівняни віддали в експозицію цінні речі з власних колекцій. Серед них – перші на Рівненщині національні прапори. Нестандартні і нині вже незвичні блакитно-жовті полотнища, котрі нині експонуються в обласному краєзнавчому музеї, пошиті руками рівнянок Ніни Криштальської, Ольги Булавської та Ольги Дем’янюк. Син однієї з них, викладач Міжнародного економіко-гуманітарного університету Іван Дем’янюк, розповідає. Його соратники, Василь Червоній і Микола Поровський закупили окремо сувої жовтої і блакитної матерії. Шили прапори підпільно, полотнища вивозили на місце мітингу окремо від древка. І коли нарешті організатори отримали дозвіл на перший мітинг на Козацьких могилах, вирішили будь-що продемонструвати під час його проведення заборонені тодішнім режимом національні стяги.

«Завезли їх поблизу козацьких Могил і заховали в хаті одного з селян, який нам співчував. А вже в сам день, коли тисячі людей почали туди з’їжджатися, хоч влада такого не чекала, колону, яку вів Василь Червоній, при підході до острова Журавлиха зупинили три ряди міліції. Але Василь Червоній дав команду підняти прапори. Люди сколихнулися, і пішли на штурм, прорвали ці три лінії міліціонерів. Коли заходили на сам острів і люди побачили нашу колону з Товариства шанувальників української мови і Народного Руху України, стали аплодувати й кричати: «Слава Україні! Народний Рух!» Це було надзвичайне піднесення, вперше були підняті в області національні прапори – саме там, у Пляшевій, на Козацьких Могилах», – розповідає Іван Дем’янюк.

Згодом були інші мітинги в містах і селах Рівненщини, на яких усе впевненіше про себе заявляли українські стяги. Одним із перших був мітинг у Дубні, де на майдані перед замком найсміливіші його учасники, рівняни та волиняни, утворили кільце, у центрі якого розташувалися близько двохсот людей, а в самісінькому осередді – прапори.

Джерело: https://www.radiosvoboda.org/a/1804604.html
Автор: Валентина Одарченко
, , , , , переглядів: 1 116


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *