Патронат – це «швидка допомога» в громаді для дитини та її сім’ї, яка перебуває в складних життєвих обставинах, та не має можливості жити у своїй сім’ї або тимчасово бути поруч з родичами, знайомими, соціально важливими для дитини особами.
Що потрібно аби стати патронатними батьками
У першу чергу, бажання та любов! А також житло, де будуть створені умови для перебування дитини та помічник. Ним може бути дружина або чоловік, які створюють патронатну сім’ю, або повнолітні донька чи син, які проживають разом.
Яку підтримку будуть отримувати патронатні вихователі
Патронатні вихователі:
– не залишаться на одинці з проблемами дитини та її біологічної сім’ї;
– працюватимуть у складі команди професіоналів-однодумців, які підтримають та забезпечать необхідну допомогу у догляді, вихованні і розвитку влаштованої під патронат дитини;
– пройдуть тренінгове навчання за Програмою підготовки кандидатів у патронатні вихователі;
Цю роботу оплачує держава. На кожну дитину – в розмірі 2,5 прожиткових мінімуми. Також буде платити за надання послуги в розмірі п’яти прожиткових мінімумів. Це, орієнтовно, 12 тисяч гривень щомісяця.
– У нашій громаді перші дві патронатні сім’ї створили у січні цього року. У минулому році первинний відбір і навчання пройшли три родини з Рівного.
У серпні з патронатної родини першу дитину будуть встановлювати у сім’ю! Вірю, що такими хорошими темпами нам вдасться огорнути родинною турботою ще більше малят.
А діток, які потребують допомоги і перебувають на обліку у нашій службі у справах дітей – є 50! Нам є над чим працювати! Бути патронатним вихователем – це неоціненна допомога дитині в її кризовий період, – говорить міський голова Рівного Олександр Третяк.
Друзі, хто відчуває бажання допомогти дітям та стати для них опорою – звертайтесь за телефоном (0362)63-62-92 до Служби у справах дітей Рівненської міської ради.