Яка відповідальність за перешкоджання роботі ТЦК

Щасливе
17.07.2024  18:15

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ громадян України за напад на працівників ТЦК та СП або перешкоджання їхній діяльності.

У разі нападу на представників ТЦК та СП чи Національної поліції України більшість органів досудового розслідування керуються двома статтями:

Стаття 342 Кримінального кодексу (опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, військовослужбовцеві). Наприклад, бійки з представниками ТЦК та СП і Нацполіції, пошкодження майна. Людині, яка це вчинила, може загрожувати як штраф в розмірі від 17 до 68 тис. грн., обмеження волі або пробаційний нагляд максимальним строком до 4 років, а в певних випадках позбавлення волі від 2 до 5 років.

Стаття 114-1 Кримінального кодексу (перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та іншим військовим формуванням). Сюди, наприклад, відносять такі дії, як створення каналів в чат ботах, де детально вказуються адреси, за якими перебувають представники ТЦК та СП. За такі дії загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.

Також, за побиття, нанесення травм, облиття зеленкою, чи, наприклад, закидання помідорами представників груп оповіщення, можуть притягнути до відповідальності за декількома статтями Адміністративного кодексу:

Стаття 173 КУпАП. Дрібне хуліганство — або штраф до 119 грн. або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.
Стаття 173-1 КУпАП. Поширювання неправдивих чуток — штраф до 255 грн. або виправні роботи на строк до 1 місяця з відрахуванням 20% заробітку.
Стаття 185 КУпАП. Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця — штраф до 255 грн. або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.
Стаття 185-7 КУпАП. Публічні заклики до невиконання вимог поліцейського чи посадової особи Військової служби правопорядку у Збройних Силах України — штраф до 340 грн., або виправні роботи на строк від 1 до 2 місяців з відрахуванням 20% заробітку.
У розрізі кримінальної відповідальності злочин можуть кваліфікувати від вчинення хуліганства і до нанесення тілесних ушкоджень різноманітного ступеня тяжкості. У такому випадку може загрожувати до 10 років позбавлення волі.

За матеріалами Інформагентства АрміяInform

, , , переглядів: 115


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *