Під час війни, коли країна бореться за своє існування, кожен з нас може зробити свій внесок у Перемогу. Благодійний фонд «Непереможна нація» — це яскравий приклад згуртованості, цілеспрямованості та любові до України. У цьому інтерв’ю ми поспілкувалися з його керівником Андрієм Джурою про шлях створення фонду, складнощі у зборі допомоги, найемоційніші моменти та великі плани на майбутнє.
Читайте, надихайтеся та долучайтеся до підтримки наших воїнів, бо разом ми дійсно непереможні.
– Що стало поштовхом до створення фонду «Непереможна нація»? Як виникла ідея допомагати саме в такому форматі?
” – На початку повномасштабного вторгнення, ми, як і багато інших людей, згуртувалися разом задля допомоги нашим військовим. На початку 2022 року збирали локально по місцю серед друзів, підприємців все що було потрібно нашим військовим на той момент, а це практично все: від провізії, військового спорядження, медицини до збору коштів на перший автомобіль. Паралельно ми звʼязувались з нашими Українцями із за кордону, які також пропонували свою допомогу у вигляді гуманітарної допомоги і ось в той час ми зрозуміли, що потрібно створити Благодійний Фонд, який вирішить проблему з документами при отриманні гуманітарної допомоги, при завезенні автомобілів та і взагалі надасть юридичне підґрунтя нашої діяльності. Формат допомоги саме військовим, ми вважаємо що це першочергове завдання, тому що насамперед на військових ЗСУ тримається вся Україна і потрібно прикласти максимум зусиль, щоб по можливості, допомогти забезпечити їх всім необхідним. “
– Чому було обрано назву «Непереможна нація»? Що вона означає для вас особисто?
” – Ви знаєте, «жартома», якщо чесно признатись, було дуже багато варіантів назви Фонду, але майже всі вони вже були зайняті в реєстрі, але думки були лише про націю, яка сильна та стійка духом, ось і вийшла назва «Непереможна нація», тому що ворогу нас, ніколи не перемогти!”
– Яка головна місія вашого фонду, і як ви визначаєте пріоритети в його діяльності?
” – Головна місія – це допомога військовим, ми стараємося допомогти вирішити всі запити військових які до нас надходять, так це дуже тяжко, адже у нас немає «сейфа набитого мільйонами доларів» де ми могли дістати та купити все необхідне але тільки завдяки небайдужим людям, згуртованості нам вдається збирати кошти на потреби військових. Раніше були випадки, коли звертались за військовим рюкзаком, каріматом або турнікетом а наразі звертаються за такими речами як: авто, РЕБ, дрон на які потрібно більше набагато часу, щоб зібрати кошти!”
-Які категорії людей чи організацій найбільше потребують вашої допомоги?
“-Раніше були запити і ми допомагали людям ВПО, дітям сиротам, пораненим військовим що перебували у госпіталі але наразі зосередились на допомозі саме нашим військовим!”
-Як виглядає типовий день роботи фонду? Які ключові процеси забезпечують його функціонування?
” – На жаль, поки що у нас немає типових днів – запити від військових завжди різні і часто термінові, тому вирішуємо їх всіма доступними способами. Це і відкриття зборів, і комунікація з бізнесом, і проведення розіграшів – щодня фактично у нас десяток різних справ. У команді ми розподілили обов’язки та сфери відповідальності, тож кожен може будувати собі графік відповідно своїх можливостей, але ми завжди підтримуємо зв’язок онлайн. Що ж стосується ключових процесів, то насамперед це постійна комунікація, розстановка пріоритетів та ефективне планування.”
-Який збір або проект став для фонду найважчим? Що допомогло його реалізувати?
“- Чесно кажучи на сьогоднішній день кожен збір є тяжким: люди реально «втомились від війни», податки стали більшими а відповідно зарплати меншими, деякі збори взагалі стоять і вже навіть почали придумувати креативні рішення по типу розіграшів усіляких, лотерей і тому подібне щоб хоч якось закривати ті збори. Мабуть найважчим є нинішній збір на позашляховик для 225 ОМБ сил протиповітряної оборони: з одного боку тому, що тут служить мій тесть, а з іншого – ми зібрали майже половину суми на авто і збір зупинився, можливо що були новорічні свята і люди відпочивали трішки та потратили кошти на власні потреби, а можливо і дійсно втомились, тому що майже кожен другий наразі збирає для своїх військових… але я вірю і знаю що ми обовʼязково закриємо цей збір, завдяки всім вам небайдужим Українцям! Запам’ятайте «важливий не розмір донату а його регулярність»
-А можливо траплялися ситуації, коли доводилося стикатися з недовірою? Цікаво, як ви реагуєте на подібні виклики?
“- Ви знаєте, що де війна там і крутяться великі гроші, а відповідно де великі гроші там завжди є шахраї, тому довіряйте ваші кошти, донатьте, допомагайте та долучайтесь до благодійності тільки до перевірених Благодійних Фондів та волонтерів яких ви чи ваші знайомі знаєте.”
-Які досягнення фонду за час його існування ви вважаєте найбільшими? Можливо, є історії, які особливо запам’яталися?
“- Наші досягнення це відгуки, слова подяки від наших військових за справи, які ми робимо разом з командою. Всю нашу діяльність можна переглянути в соціальних мережах фонду. Мабуть, одна із найзворушливіших історій – це коли на початку війни звернулась дівчина з проханням допомогти з військовою формою та рюкзаком для свого чоловіка військового і прийшла забирати на останньому місяці вагітності. Я ще й думав “хоч би з нею все було гаразд”, а через декілька днів вона нам написала слова подяки за передану форму: «після вас я прогулялась, відправила на пошту все чоловіку та пішла народжувати хлопчика». Мене це дуже зворушило і так закарбувалось в пам’яті, але на цьому історія не закінчилась, а минуло 2 роки, ми збирали кошти на парафін для окопних свічок «Памʼятаєте мене? 2 роки назад ви мені допомогли з формою для мого чоловіка, так ось тепер і я допоможу зібрати кошти на парафін».”
-Чи є приклади, коли люди або громади, яким допоміг ваш фонд, потім самі ставали волонтерами чи благодійниками?
“-Зараз ми в основному допомагаємо військовим і, давайте будемо чесними, кожна людина, в якої в сім’ї чи серед друзів хтось у ЗСУ – це вже волонтер, особливо зараз взимку, коли потреб значно більше. Можна сказати, що всі, з ким ми співпрацюємо є частково волонтерами та благодійниками і вони підтримують військових на постійній основі.”
-Хто є вашими волонтерами? Що їх мотивує долучатися до діяльності фонду?
“-Це все абсолютно різні звичайні люди, але їх об’єднує прагнення допомагати, підтримувати Воїнів, що виборюють нашу Перемогу. Найбільшою мотивацією є збереження життя кожного і кожної, хто щоденно стоїть на захисті нашого спокою.”
-З якими іншими організаціями чи фондами ви співпрацюєте? Як виглядає така взаємодія?
“-Ми завжди відкриті до діалогу та готові до партнерства із фондами, громадськими організаціями та волонтерами! Наразі ми маємо одного закордонного донора який частково допомагає зі зборами коштів або передачею гуманітарної допомоги та маємо декілька локальних партнерів у вигляді навчальних закладів. Але наші плани це залучитись підтримкою від закордонних організацій, фондів та донорів та сподіваюсь у новому 2025 році ми це зробимо.”
–Які плани на майбутнє у фонду «Непереможна нація»? Чи є нові проекти, які ви мрієте реалізувати?
“- Плани амбітні та великі, знайти , як я вже казав, декілька партнерів, донорів за кордоном та налагодити співпрацю, надалі продовжувати самореалізацію нашої команди та вдосконалювати роботу Фонду, якщо нам люди будуть довіряти і вірити в нашу роботу, тоді ми зможемо швидко закривати збори та ще більше допомагати військовим.”
-Три слова, які найкраще описують ваш фонд?
-Довіра, допомога і Непереможні
-Що для вас особисто означає допомога іншим?
-У контексті фонду немає “нашого і вашого” – ми працюємо заради спільної перемоги та підтримки?
-Найемоційніший момент у роботі фонду?
-Кожна ситуація емоційна – якісь приємні, якісь – навпаки. Наша робота – це завжди емоції, тому складно вибрати якийсь один момент
-Якби ви могли звернутися до кожного українця одним реченням, що б ви сказали?
-Шановні Українці будьте свідомими та робіть добрі справи, допомагайте, долучайтесь до зборів, тому що «не важливий розмір донату а важливо його регулярність»
– Ваш найбільший урок, отриманий під час роботи у благодійності?
– На це запитання ще немає відповідей. І на завершення, хотів би сказати щоб ми всі були злагодженими і працювали спільно над нашою метою, над нашою перемогою!