Сьогодні в рубриці «Рівне мистецьке» ми розповідаємо про унікальний і натхненний колектив – народний аматорський ансамбль української пісні «КУЛЬтБАБИ», створений з ініціативи Руслани Грицаюк, директорки КЗ «Центр культури і дозвілля» Бабинської сільської ради.
- Пані Руслано, вітаємо! Поділіться історією створення колективу «КУЛЬтБАБИ»,.
Ансамбль був заснований у 2021 році та об’єднав 8 жінок. Під керівництвом Оксани Штаб учасниці постійно вдосконалюють власну майстерність, дотримуючись свого творчого принципу: ніколи не зупинятися на досягнутому. Вони активно беруть участь у благодійних акціях на підтримку ЗСУ, популяризують українську пісню, намагаючись надихати усіх, хто охочий слухати.
- Як виникла ідея створення ансамблю? І чому така незвичайна назва – «КУЛЬтБАБИ»?
Ідея народилася під час підготовки до святкування Дня самоврядування. Ми зрозуміли, що нас об’єднує любов до української пісні, традицій та обрядів, і виникла потреба ділитися цим з іншими. Назва «КУЛЬтБАБИ» символізує професійну діяльність учасниць, адже усі вони працюють у сфері культури, здебільшого завідувачками сільських клубів.
- Ваші костюми вражають автентичністю. Як вдалося зібрати такі унікальні речі?
Ми не планували спеціально створювати сценічні костюми. Учасниці просто взяли рідні, автентичні вишиванки від бабусь, які для них є безцінними. Деякі речі передавалися у спадок, інші знайшли серед місцевих жителів. Усі ці предмети – справжня етнографічна спадщина Бабинської громади.
- Що виконує ансамбль, і як ви підбираєте репертуар?
Репертуар колективу – це скарбниця української пісні: від фольклору до сучасних композицій. Ансамблю характерні поєднання народного колориту з хореографією та театральними елементами. Головне завдання кожної – дарувати радість і підтримувати дух слухачів, особливо в нинішні складні часи. Наша музика викликає не лише сумні, а й підбадьорливі, позитивні емоції, що додають сил і надії.
- Якими досягненнями ви пишаєтеся?
Ансамбль української пісні «КУЛЬтБАБИ» є активними учасниками місцевих, всеукраїнських та міжнародних фестивалів. Уже другий рік поспіль здобуваємо нагороди в обласному онлайн-фестивалі «Барвисті мрії України», є учасниками Всеукраїнського фестивалю народної творчості «Зелене Купало у літо упало». Особливі спогади залишилися після участі у фестивалі «Різдвяні піснеспіви» та фестивалі зброї і звитяги «Харалужні мечі». Також ми стали лауреатами Міжнародного онлайн-фестивалю «Вогні Баку». За період творчості записали девʼять відеороликів, зокрема два на Закарпатті. Плідна праця принесла колективу звання «Народний аматорський колектив»
- Чи важко зараз співати? Які у вас плани на майбутнє?
Співати в ці часи нелегко. Потрібно ретельно підбирати репертуар, щоб підтримати людей і водночас не торкнутися болючих тем. Сини двох учасниць зараз на фронті, і часто їхні виступи – це «пісня крізь сльози». Але вони продовжують нести світло, сподіваючись на перемогу та повернення усіх захисників. Мріють надалі радувати людей, адже це окриляє. Можливо, навіть представляти нашу культуру за кордоном.