Наталія Мержиєвська: “У гармонійній, здоровій сім’ї виростає здорове потомство”

Щасливе
08.03.2018  16:28

 Людське життя буває успішним не тільки завдяки матеріальним благам, але й завдячуючи вічним цінностям: сім’я, здоров’я, діти. Присутність цих орієнтирів робить наше буття гармонійним. Про важливі життєві цінності – наша розмова з Наталією МЕРЖИЄВСЬКОЮ – знаним лікарем-офтальмологом.

 

– Мені складно вести мову про свій успіх, адже за лікаря повинні говорити результати його роботи. Нехай мене оцінюють мої пацієнти, наскільки добре я роблю свою справу. Мені ніколи не хотілося бути публічною особою, я завжди прагнула до високого звання лікаря. І досягнути результатів у своїй професії змогла, скоріше за все, завдяки власним природним задаткам, а також наполегливості. Крім того, я хочу допомагати людям, адже переконана, що Бог дав людині дві руки – одну, щоб допомагати собі, а іншу – допомогти іншим. За цим принципом я завжди намагалася жити.

Також із самого дитинства розуміла, що потрібно бути самостійною, самовдосконалюватися. А тим паче, якщо працюєш у сфері медицини, то просто зобов’язаний постійно вчитися. Без цього ніяк не можна, адже медицина постійно розвивається, а тому з’являється чимало нових знань і про людину, і про нові техніки лікування. А тому потрібно бути в курсі найновіших відкриттів у царині охорони здоров’я. Якщо говорити про офтальмологію, а конкретно – про дитячу офтальмологію, офтальмохірургію, то тут за останні роки сталися великі зміни. У найближчому майбутньому буде можливою пересадка сітківки, що дозволить оперативно лікувати макулярну дистрофію сітківки, що у свою чергу дасть змогу повернути зір. Також одним із новітніх винаходів сьогодення є застосування педіатричних лінз, які можна використовувати уже з шести місяців, а це дає нові можливості у лікуванні зору в дітей. Та варто усвідомлювати, що лікарі – не всесильні. Потрібно, щоб люди знали – дуже багато у лікуванні залежить від батьків, від їх відповідальності та пильності.

 

Яка роль у збереженні здоров’я дітей належить саме батькам?

– Дуже велике значення має відповідальне ставлення до виховання дитини. Батьки повинні спостерігати за навичками дитини, за її реакцією на зовнішнє середовище. Однак, саме лікар може помітити відхилення у дитини. Для цього й існують профілактичні огляди. Медицина повинна бути перш за все профілактичною. Хвороби потрібно попереджувати. А батьків треба мотивувати піклуватися і про своє здоров’я, і про здоров’я своїх дітей. У Радянському Союзі була прекрасна медицина, але вона ґрунтувалася на парадигмі “медики-народ”, а тому не надто акцентувалася увага на персональній відповідальності кожного за своє здоров’я, а тим паче за здоров’я нащадків. У великій мірі людина – господар свого життя. Якщо регулярно проходити огляд у лікаря, можна запобігти багатьом хворобам, у тому числі й раку. Саме тому таке велике значення має серйозне ставлення кожної людини до свого фізичного стану.

Хочу ще наголосити на тому, що не останню роль у здоровому житті дитини відіграє увага батьків – важливо, наскільки вони чуйні до своїх дітей, проводить дитина час у спілкуванні з татом і мамою чи втупившись в екран комп’ютера або гаджета. Велике значення має гігієна зору, фізичні навантаження. Незначних дрібниць немає – все має значення. І у плані здоров’я, і у плані гармонійного розвитку особистості. Батьки повинні знаходити час для спілкування зі своїми дітьми.

У Міжнародний жіночий день не можу не запитати: наскільки важлива сьогодні роль жінки?

– Жінка мусить виконати головне завдання, яке на неї поклав Бог: народити та виховати своє потомство. А для цього вона повинна бути здоровою. І ця материнська функція дає жінці додаткову силу. У сьогоднішніх складних умовах цей материнський інстинкт робить жінку більш витривалою, здатною пристосуватися до постійних змін, бути серйознішою. Через це більша відповідальність сьогодні лягає на плечі жінки. Проте, на жаль, їй потрібно встигати все: і працювати, і підтримувати затишок у сім’ї. Жінки виконують значнішу функцію у суспільстві, можливо, й через те, що у чоловіка зараз менший соціальний простір, де він міг би себе реалізувати. Або чоловік мусить покинути свою сім’ю на деякий час і поїхати на заробітки. Проте, варто розуміти, що важливі саме гармонійні стосунки, де чоловік та жінка – рівноправні у сімейному житті. Чоловік мусить також розуміти свою жінку, допомагати, частину її турбот брати на себе. Ми повинні не забувати, що найцінніше у нашому житті – це сім’я. А її збудувати можна лише на взаєморозумінні. У цьому найважливіша саме дружба в сім’ї. Кохання – воно швидкоплинне, воно виникло, зблизило людей, а далі мусить бути любов. У сім’ї повинно панувати взаєморозуміння, взаємовиручка, співчутливість. Саме на цих принципах і можна збудувати гармонійну та здорову сім’ю. А в здоровій сім’ї виростає і здорове потомство.

 

Наталія Мержиєвська приймає пацієнтів у “Офтальмологічному центрі Мержиєвської Н.П.” за адресою: м. Рівне, вул. Миколи Карнаухова (колишня Мірющенка), 31. Прийом лікаря: з 15 до 18 год. Попередній запис за тел. (097) 343-63-14.

Ліцензія МОЗ України №231 від 23.04.2016.

, , , , , переглядів: 1 183


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *