Ювілейний 85-й концертний сезон Рівненської обласної філармонії був сповнений яскравими прем’єрами, виступами зіркових музикантів та амбітними проєктами.
Попри воєнний час, команда філармонії не тільки адаптувалась до нових умов, а й здійснила свою давню мрію, започаткувавши музичний фестиваль «Рівненські класичні резиденції», який став важливою культурною подією для міста . Фестиваль повертає Рівне до європейських музичних традицій, започаткованих ще в XIX столітті родом Любомирських, та сприяє популяризації української класичної музики серед слухачів.
Важливим етапом в роботі філармонії є залучення місцевих музикантів і культурних діячів до створення нового контенту. Програми фестивалю були розроблені так, щоб зацікавити як поціновувачів класики, так і тих, хто шукає нові музичні горизонти. Участь взяли Київський квартет саксофоністів, Львівський фортепіанний дует (Оксана Рапіта, Мирослав Драган), Національний ансамбль солістів «Київська камерата» на чолі з віртуозною скрипалькою, народною артисткою України Богданою Півненко, а також Ольга Пасічник (сопрано, Варшава), народний артист України Йожеф Єрминь (фортепіано, Львів), FueGo Orchestra (Київ), Ігор Рябов (фортепіано, Київ), юні вихованці мистецьких шкіл Рівного, танцівники центру вуличних культур, тангерос Віталій Загоруйко та Наталія Слісаренко (м. Київ).
Артисти філармонії представили ряд яскравих сольних проєктів. Серед особливо резонансних – концерти Євгенії Бельмас «Гаррі Поттер та зачарований орган» із виконанням власних транскрипції музики Джона Вільямса.
Творчий ювілей відзначив заслужений артист України, співак, композитор, поет Леонід Репета авторським вечором «Дорога під сонцем». Пісні звучали у виконанні ювіляра та артистів філармонії Анастасії Янцур, Павла Мищука, Іллі Кубая, гурту ETNOmix.
Надзвичайно чуттєву моновиставу «Світло душі», побудовану на високохудожньому українському вокальному матеріалі ХІХ-ХХ ст. представила солістка Анастасія Янцур разом з режисеркою філармонії Таніною Позняк.
Інна Бобомуратова (сопрано) вперше виконала сольний концерт «Одного разу у Парижі». В імпрезі взяли участь Академічний камерний оркестр під орудою головного диригента Юрія Скрипника, Ірина Козачук (фортепіано) та студентський хор Рівненського музичного фахового коледжу РДГУ.
У період різдвяно-новорічних свят ми презентували нову музичну інтерактивну виставу для дітей «Таємниця магічних крил».
Пишаємося нашим проєктом «Диригенти України», адже музиканти камерного оркестру в рамках циклу концертів мали нагоду співпрацювати з такими відомими диригентами як Костянтин Кімстач (Рівне), Тарас Демчишин (Україна/Японія), а також гостем з Великобританії – диригентом Стівеном Еллері.
Важливою є співпраця Рівненської обласної філармонії з навчальними закладами області та України, адже зал камерної та органної музики – це концертний майданчик для обдарованої музичної молоді. Вдруге відбувся проєкт «Діти – таланти», у якому взяли участь 60 учнів з 9 мистецьких шкіл Рівненщини.
Спільно з партнерами та громадою реалізовано грантовий проєкт екологічної реновації території Костелу Св. Антонія. За участю представників креативного сектору було розроблено концепцію майбутнього саду органного залу та висаджено близько 60 дерев. Проєкт акцентує на єдності та стійкості громади в умовах війни, сприяючи розвитку культурного середовища Рівного.
Читайте далі :Рівнян запрошують до участі в конкурсі народної творчості