Цікаві баталії відбуваються навколо Стерилізаційного центру у Рівному. Подейкують, що між зооволонтерами війна. Ситуацію, яка склалася прокоментувала рівненська зоозахисниця Алла Лосік.
“За відсутності якісної програми, яку мають писати люди, що мають знання, реальний управлінський досвід, зацікавленність у справі, вміння вести комунікацію – все це стає причиною конфліктів між людьми, що вболівають за тварин. Є серед тих людей, хто має корисливі мотиви, але їх не так багато. Якщо подивитись на місто, то майже всіх тварини, собаки та коти, стерилізують, прилаштовують волонтери, при тому, це не основний їх спосіб існування, це у вільний від роботи час. Влада має збагнути один ключовий принцип – ВОЛОНТЕРИ В ДОПОМОГУ ВЛАДІ, А НЕ ЗАМІСТЬ НЕЇ!
Події у Стерилізаційному Центрі нашого міста Рівне є чітким сигналом владі, пану Меру – прийшов час радикально змінювати підхід до вирішення даної проблеми, адже ця ситуація доходить до абсурду, коли на гнилу їжу кажуть, що вона може бути і нормальною, або її підкинули, аж цілу машину. Коли стерилізацію проводять лікарі, які не здатні це робити, приклад масових смертей від стерилізації котів, тих же собак у СЦ.
Коли з 2012 року – за 7 років влада міста – не спромоглась вивчити, як має бути облаштований стерилізаційний центр, що на місці проведення операцій не можуть жити коти, собаки в клітках. Що тварини мають мати карантину зону, інфекційну, що вольєри мають мати стоки і щодня там прибирати, а не забити їх металевими каркасами, що необхідно вигулювати тих собак, почергово, давати їм свіжу їжу.
Про те, що є ефективне обладнання для відлову, яке досі місто не може купити. Що існують сучасні технології, які допомагають контролювати роботу персоналу (встановлення відеоспостереження), є можливість реєструвати тварин, займатись просвітою, як працівників всіх сфер управління міста, так і всієї громади. Це все лишається поза увагою як чиновників, так і волонтерів. Лише такі дії на основі знань, здатні гуманним методом (без вбивства і страждань) вирішити питання собак і котів міста Рівне.
Моя участь в зоозахисному русі розпочалась з 2013 року, з міста Рівне. Я більш 7 років спостерігаю за цілими баталіями між різними групами зооволонтерів. На сьогодні – по всій країні – це величезна група людей, що виборюють право на гуманне ставлення до тварин. Що відбувається з нашими людьми ми можемо самі судити виходячи від частоти та ступеня жорстокості злочинів проти тварин.
То чому все так відбувається, чому у місті воюють зооволонтери, краще запитати у місцевої влади”.