Роман ОВСІЙЧУК: про інтервенційну кардіологію міської лікарні.

Щасливе
26.07.2025  20:47

Відділення інтервенційної радіології (кардіології) та реперфузійної терапії КНП “Центральна міська лікарня” Рівненської міської ради розширює спектр послуг сучасної ендоваскулярної кардіології на території нашої області. Вперше на Рівненщині, на базі відділення інтервенційної радіології (кардіології) та реперфузійної терапії, під керівництвом завідувача відділення Романа ОВСІЙЧУКА було проведено надскладні інтервенційні оперативні втручання (TAVI, оклюдери).

– Романе Миколайовичу, які саме операції були проведені вперше на території Рівненщини?

– Вперше в Рівненській області впродовж цього року на базі нашого відділення виправили дефект міжпередсердної перегородки ендоваскулярним методом під контролем черезстравохідної ехокардіографії та провели транскатетерну заміну аортального клапана (TAVI) через верхівку серця.

 – Поговорімо докладніше про проведені операції та важливість їх впровадження у вашу практику.

– Імплантація оклюдера проводилась рівнянину 1985 р.н., що звернувся зі скаргами на задишку, відчуття втоми. Проведене обстеження виявило дефект міжпередсердної перетинки діаметром 13 мм.

 – Романе Миколайовичу, розкажіть, що таке оклюдер.

– Оклюдер – пристрій, що являє собою два поєднані диски з нітинолу (сплав титану та нікелю, що має властивості пам’яті форми), заповнені тонкими нитками з дакрону (синтетичний полімер). Ці матеріали повністю біосумісні та гіпоалергенні, не мають магнітних властивостей. У складеному стані оклюдер розташовується в тоненькій трубочці – катетері. При розправленні в порожнині серця набуває своєї початкової форми таким чином, що один з його дисків розташовується в лівому передсерді, другий – у правому, закриваючи патологічний отвір.

 – Як відбуваються такі операції?

– Операція проводилась без розрізу, через прокол судини стегна під контролем черезстравохідної УЗД і рентгеноскопії. Завдяки цьому методу такі вади серця можна лікувати без застосування штучного кровообігу та зупинки серця, без глибокого наркозу.

 – А стосовно TAVI, розкажіть детальніше про хід операції та в чому її переваги над традиційною методикою.

– 23 лютого 2024 року вперше в області було виконано транскатетерну заміну аортального клапана (TAVI) через верхівку серця. Завдяки співпраці з фахівцями Центру дитячої кардіології і кардіохірургії на чолі з лікарем-кардіохірургом, завідувачем відділення мініінвазивної кардіохірургії та транскатетерних процедур Глібом Ємцем.

Цю операцію ми виконували без розрізу грудної клітки на працюючому серці. Пацієнтка, 89-річна жінка, страждала від критичного стенозу аортального клапана. Стандартна операція із заміни клапана для хворої була б ризикованою через поважний вік і супутні захворювання. Перевагою такої операції є якраз те, що все відбувається через невеликий розріз, використовується протез спеціальної конструкції. У стислому вигляді він досить компактний, щоб пройти по судинах до серця і потрапити в те місце, де його треба встановити. Там він розширюється до робочого об’єму і починає виконувати ті функції, які вже не може виконувати рідний клапан.

 – А скільки часу займає післяопераційне відновлення пацієнта?

– При проведенні такої операції наступної доби людина може ходити по палаті, на 4-5 добу її можна виписувати додому. Такі пацієнти не носять спеціальний корсет, не мають обмежень у русі, а нормально функціонують і можуть вести повноцінне життя вже за тиждень після операції.

 – Чудові досягнення, які покращують рівень медицини області. Романе Миколайовичу, чи плануєте впровадження ще якихось нових методик?

– Так, ми не зупиняємось на досягнутих результатах та активно розвиваємось. Тому сподіваємось, що зможемо збільшити обсяг операцій, котрі вже були проведені, а також розширити спектр оперативних втручань і впровадити нові методики.

Телефон відділення: (097) 554 25 95,

сайт https://cml.rv.ua/viddilennya-interventsiynoyi-radiolohiyi-kardiolohiyi-ta-reperfuziynoyi-terapiyieperfuziynoyi-terapiyi/

КНП «ЦМЛ» РМР Ліцензія МОЗ від 28.03.2013

на правах реклами

Читайте також: Тарас ДОМАНСЬКИЙ: Серцева хірургія – покликання та місія

, , , , , , , , , , , , , переглядів: 41

Реклама


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *