Пропонуємо короткий огляд спортивних клубів нашого міста:
Футбольний клуб “Верес”
Футбольний клуб з міста Рівного (із 17 січня 2018 року клуб зареєстрований у м. Львів). Створений 1957 року. Виступає в Прем’єр-лізі України. Учасник вищої ліги України в сезонах 1992/93 — 1994/95, 2017/18. Півфіналіст Кубка України 1993/94. У 2000-х роках грав у другій лізі, 29 квітня 2011 року втратив професіональний статус. Влітку 2015 року клуб було відновлено і він знову розпочав виступи в другій лізі.
2015 року з ініціативи нового президента Рівненської обласної федерації футболу Олексія Хахльова було ініційовано відродження ФК «Верес». Клуб створювався за західноєвропейськими зразками — тобто, з клубним членством, спільним фінансуванням клубу його членами. 18 червня 2015 року Виконком ФФУ одноголосним рішенням допустив «Верес» до участі у другій лізі на наступний сезон, хоча за регламентом ПФЛ команда мала спочатку пограти на рівні першості України серед аматорів. На той момент, згідно з інформацією офіційного сайту ФК «Верес», його членами вже були 1113 осіб. Оголошені потенційні спонсори. Проводиться селекційний збір під керівництвом місцевого тренера Миколи Філіна.
Станом на 2016 рік генеральним директором працював Ігор Дедишин (колишній гендиректор «Карпат» Львів), більшістю акцій клубу володів Львівський холодокомбінат (власник — Богдан Копитко), а команда мала «Лімо» за титульного спонсора. 2017 року титульним спонсором стала будівельна корпорація «Global Development». У попередніх роках ці фірми були спонсорами «Карпат».
У 2017 році «Верес» вийшов до УПЛ. Свої домашні матчі проводить на стадіоні «Арена Львів» у Львові, оскільки домашній стадіон «Авангард» у Рівному потребує капітального ремонту. 10 вересня 2017 року «Верес» здобув найбільшу свою виїзну перемогу в прем’єр-лізі з рахунком 6:1 над львівськими «Карпатами».Творцем клубу є Дмитро Верес.
Баскетбольний клуб “Рівне”
Громадська спілка Баскетбольний клуб «Рівне» заснована 7 червня 2017 року. На сьогоднішній день в його структуру входить доросла жіноча та чоловіча команди, які під брендом БК «Рівне» представлятимуть область у Чемпіонатах та Кубку України. Серед глобальних завдань клубу – це об’єднати увесь рівненський баскетбол та створити «піраміду», до якої увійдуть дитячі, юнацькі, студентські, аматорські колективи, а також баскетбол 3х3, вершиною будуть саме дорослі професійні команди, де гратимуть найкращі вихованці Рівненського баскетболу.
Волейбольний клуб “Регіна”
Для розвитку жіночого волейболу в Рівненській області 9 жовтня 2000 році був створений Рівненський волейбольний клуб „Реґіна” – збулася заповітна мрія засновника Міжнародного економіко – гуманітарного університету академіка – Степана Дем’янчука. Президентом клубу було обрано нинішнього ректора – Дем’янчука Анатолія Степановича.
Досягнення команди:
Перших успіхів команда досягла на спартакіаді Рівненської області серед вищих навчальних закладів у листопаді 2000 році, виборовши 1 місце.
Другий етап становлення команди відбувся у 2001 році у першій лізі України. Вона посіла почесне 3-є призове місце, що засвідчило творчий потенціал гравців. Відтоді „Реґіна – МЕГУ” виступає у вищій лізі України і здобула 6 місце у сезоні 2002-2003 р.р.
Вихованки РВК «Реґіна» Гончарова Наталія, Гончарова Валерія та Четверікова Олена в 2005 році стали Чемпіонами Європи, а в 2006 році зайняли 3 місце на Чемпіонаті Європи серед юніорів. В цьому ж році юніорська збірна України в складі якої грали сестри Гончарови та
Четверикова, посіли 6 місце на Чемпіонаті Світу, який проходив в Тайланді.
В 2007 році залишили команду «Реґіна» її лідери: Підгурська Оксана та Альошко Любов. На сьогоднішній день команду поповнили юні вихованки ДСШ «Реґіна»: Куцевич Катерина, Борищук Оксана, Шевчук Оля та Грицуняк Олена.
Футзальний клуб “Кардинал-Рівне”
Міні-футбольний клуб “Кардинал” заснований 2000-го року. У тому ж році команда розпочала виступи у першості Львова. У першому ж сезоні команда відразу ж здобула бронзові медалі. У наступному – “кардиналівці” фінішували на другому місці, а 2002-го року заявилися у чемпіонат України серед команд другої ліги Західної зони. Дебютував “Кардинал” дуже добре, здобувши бронзові медалі. У сезоні 2003-2004-их років “кардиналівці” завоювали срібні медалі. Наступного сезону “Кардинал” вдруге виборов бронзові нагороди і здобув право підвищитися у класі.
Сезон 2005/2006 став дебютним для команди у першій лізі України і водночас найвдалішим у її короткій історії. “Кардинал” виборов друге місце у Західній зоні і пробився у фінальну пульку, де здобув четверте місце. Також команда дійшла до чвертьфіналу Кубка України. В 1/16-ій фіналу “Кардинал” з рахунком 3:1 переміг донецьку “Київську Русь”, яка на той час виступала у вищій лізі, а у 1/8-ій фіналу львів’яни перемогли харківський “Локомотив” – 8:4 (у гостях) і 1:1 (вдома).
Cезон 2006/2007 років був не таким вдалим, як попередній. Команда посіла лише шосте місце у Західній зоні першої ліги України і не змогла пробитися у фінальну пульку. Попри це, керівник Асоціації футзалу України Генадій Лисенчук запропонував “Кардиналу” спробувати власні сили у вищій лізі. Президент клубу Володимир Валявка оцінив фінансові можливості клубу і вирішив заявити команду у вищу лігу України.
Сезон 2007/2008 став дебютним для команди у вищій лізі. «Кардинал» із 24 очками посів 13 місце у турнірній таблиці. Львів’яни відзначились своєю нестабільністю. З одного боку «Кардинал» здобував надзвичайно важкі перемоги на виїзді над харківським «Локомотивом» і київською «Планетою-Міст» і боровся у домашніх матчах із ТВД, «Ураганом», «Єнакієвцем», а потім міг розгромно програти «Контингенту». Але однозначно сезон потрібно занести до активу львів’янам. Адже молоді хлопці здобули неоцінимий досвід матчів у вищій лізі. А лідер команди Степан Струк став одним із найкращих бомбардирів сезону, забивши 19 голів, він посів шосте місце. Також слід відзначити, що посеред сезону відбулась зміна тренера, і замість Романа Кореня пост головного тренера посів відомий футзаліст Роман Свищ. Він деякий час був граючим тренером.
У міжсезоння команда попрощалась із своїм лідером Степаном Струком,який перейшов у «Енергію», але зате підсилився кількома виконавцями, які виступали у складі «Тайму», Юрієм Цибиком, Андрієм Баландюхом, Назаром Яцишином та й іншими перспективними хлопцями, зокрема Михайлом Волянюком. Але все рівно «Кардинал» продовжував дивувати своєю нестабільністю. І у підсумку львів’яни випередили лише МФК «Рівне» і з 19-ма очками посіли 14-те місце.
У сезоні 2009/2010 до «Кардиналу» прийшли ще кілька досвідчених гравців, чемпіони України Ігор Кудінов, Сергій Кольцун, а також молоді вихованці МФК «Рівне», адже рівненський клуб став фарм-клубом львівського, Володимир Сондак, Олександр Басич і Дмитро Жовтун. Перша половина чемпіонату була невдалою і взимку знову відбулась зміна тренера. Замість Романа Свища головним тренером став Віктор Юзик, який тренував дніпропетровський «Будівел». Із новим тренером – результати покращились І у підсумку команда набрала 23 очки і посіла 11-те місце.
Після цього сезону сталась доленосна подія у історії клубу. Президент клубу Володимир Валявка зваживши всі «за» і «проти» прийняв рішення змінити базування команди на рівненську. Мотивувавши це рішення тим, що у Рівному до клубу буде більше увага і чиновників і спонсорів і що найважливіше уболівальників. Також у зв’язку із переїздом й вагомо змінився кадровий склад команди. Вдалось повернути у команду вихованців із Рівного Сергія Піддубного, Андрія Паршикова і Сергія Тригубця. Також команда підсилилась воротарем Віталієм Дєнюжкіним і іншими молодими виконавцями, зокрема із МФК «Рівне». Головним тренером команди став екс-тренер МФК «Рівне» Юрій Баховський. Зібравши боєздатний колектив сезон став найуспішнішим за історію клубу. У регулярному чемпіонаті «Кардинал» посів п’яте місце. У чвертьфіналі плей-оф рівняни поступились «Єнакієвцю», але у втішному турнірі все ж вибороли п’яту сходинку за підсумками сезону.
Крім того команда дійшла до фіналу Кубка України, де мінімально поступилась львівській «Енергії» 1:2.