Про це йшлося на брифінгу в Рівненській ОВА із завідувачем сектору мобілізаційної роботи апарату РОДА Леонідом Андрущаком.
«Під час дії воєнного стану забронювати працівників, крім державних органів та органів місцевого самоврядування, можуть також підприємства, які відповідають трьом категоріям. По-перше, підприємство, якому встановлено мобілізаційне завдання і з ним укладений відповідний договір. По-друге, підприємства, установи та організації, які виробляють товари або надають послуги Збройним силам України. По-третє, ті, які визнані критично важливими», – сказав Леонід Андрущак.
У разі, якщо підприємство має мобілізаційне завдання, його представники можуть звернутися до обласної військової адміністрації. Слід подати список військовозобов’язаних, які пропонуються для бронювання, та довідку про загальну кількість військовозобов’язаних осіб на підприємстві з обґрунтуванням. Якщо підприємство виконує завдання Міністерства оборони (надає послуги чи виробляє необхідні товари) і має договір або контракт, то в такому випадку документи подаються в Міноборони або Мінстратегпром.
За словами Леоніда Андрощука існує 7 критеріїв визначення критично важливих підприємств:
- за рік сплачено податків на суму 1,5 мільйона євро;
- експорт не менше як 32 мільйона євро за рік;
- стратегічне значення для економіки та безпеки держави;
- підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи потреб територіальної громади;
- підприємство не має заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- середня зарплата застрахованих працівників за останній квартал не менше за середню зарплату в регіоні за відповідний період;
- підприємство є резидентом порталу «Дія.Сіті».
Треба відповідати мінімум 3 критеріям із перерахованих.
Посадовець зазначає, що бронювання не надто складне. Підприємство подає документи до ОВА. Після відповідного погодження адміністрація впродовж 5 днів направляє документи у Генштаб. Там погоджують матеріали і направляє до Мінекономіки. Тоді, в разі відсутності заперечень, готується наказ про бронювання. Наостанок, підприємство подає повідомлення у ТЦК про бронювання певних працівників.
Пан Андрущак зазначив, що більше 50% працівників можуть забронювати лише підприємства паливно-енергетичного комплексу.
За повідомленням з офіційної сторінки Рівненської ОВА у мережі Фейсбук.