Просторове перетворення міста Рівне

Щасливе
23.01.2018  22:04

У Рівному відбувся круглий стіл «Конструктивний діалог влади й громади щодо просторового перетворення міста» за участі представників архітектурно-урбаністичної сфери, будівельної галузі, місцевої влади, громадських активістів, небайдужих громадян та журналістів.

Метою заходу стало обговорення перспектив налагодження конструктивного діалогу між владою та громадськістю у питаннях просторового розвитку Рівного, а також окреслення ефективних способів співпраці у напрямку планування змін міста.

Опубліковано Рада реформ Рівного 23 січня 2018 р.

Начальниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» Олександра Сладкова пояснила важливість включення мешканців до прийняття рішень та поділилась власним досвідом комунікації влади й громади. Зокрема, у Львові при плануванні просторових змін проводяться щонайменше дві консультації з мешканцями для врахування їх думки.

Участь у круглому столі взяли також представники Рівненської міської ради та депутатського корпусу. Зокрема, заступник міського голови Рівного Віталій Герман акцентував на тому, що влада готова до співпраці з мешканцями.

«Законодавством не передбачені публічні консультації у сфері містобудування та архітектури. Проте, на сьогодні, є запит громадянського суспільства щодо необхідності обговорення питань просторового розвитку міста і міська рада готова йти на діалог. Будь–який розвиток міста відбувається успішніше, якщо він проходить на підставі конструктивного діалогу, а не конфліктів. Ми готові до співпраці.»

Опубліковано Рада реформ Рівного 23 січня 2018 р.

Також Віталій Герман додав, міський голова передав об’єкти благоустрою для управління містобудування та архітектури: «Раніше цим займалося управління ЖКГ. Від сьогодні ми разом з управлінням капітального будівництва будемо проводити конкурси, громадські обговорення, щоб почути думку рівнян – як саме вони бачать розвиток нашого міста».

Опубліковано Рада реформ Рівного 23 січня 2018 р.

Депутатка Рівненської міської ради Людмила Туровська також підтримала пропозицію налагодження діалогу.

Про те, чому конструктивна взаємодія влади та громадськості є ефективною основою для розвитку міста наголосив керівник РОО ВГО «Громадянська мережа ОПОРА», представник «Ради реформ Рівного» Андрій Токарський. Зокрема, він розповів про налагодження цієї взаємодії за допомогою впровадження інструменту публічних консультацій: «З грудня місяця ми працюємо над розробкою проекту Положення «Про публічні консультації», де не звужуємося лише щодо просторових питань. Цей документ дає важливість участі мешканців щодо прийняття важливих для громади рішень».

У підсумку учасники круглого столу дійшли висновку, що влада й мешканці мають одну спільну мету – зробити місто кращим, залучивши до цього процесу архітектурно-урбаністичну спільноту та мешканців міста.

 

 

, , , , переглядів: 1 154


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *