В останні роки українці все частіше вирушають на роботу за кордон. Цьому сприяє не дуже хороша українська економіка, безробіття і низькі зарплати, а все це йде поруч з надто великими цінами на товари і послуги і поганеньким сервісом. Люди все частіше приймають серйозне рішення, прощаються зі своєю країною і їдуть в далекі держави у пошуках кращих умов і вищої заробітної плати. У зв’язку з цим, варто розібратися, куди емігрують українці. Ми вибрали кілька країн, де на українців може чекати “ласий шматочок”: Німеччина, Китай і звичайно – Польща.
Польща
Практично кожна п’ята компанія в Польщі має в своєму штаті працівників з українським паспортом. Про це свідчать дані нового дослідження під назвою “Барометр заробітної міграції – ІІ півріччя 2019 роки” від центру досліджень Personnel Service. За інформацією фахівців, кожна друга фірма пропонує українцям ставку від 14,7 до 16 злотих на годину. Близько 15% фірм, згідно з дослідженням, платить від 17 до 21 злотих на годину. А кожен п’ятий роботодавець пропонує понад 21 злотий на годину.
Китайська Народна Республіка
Громадяни України активно освоюють новий ринок праці – Китай. У роботодавців Піднебесної безліч пропозицій – від роботи на фабриках до викладання англійської. Українці в Китаї стали користуватися попитом – роботодавці в Піднебесній віддають перевагу високим світловолосим та блакитнооким хлопцям й дівчатам європейської зовнішності. У фірмах з працевлаштування кажуть, що найчастіше кличуть на роботу вчителями англійської мови, офіціантами, танцюристами шоу-балетів та вокалістами, до того ж хлопці їдуть, щоб не служити в армії.
“Там пропонують хороші зарплати, від $1000 на місяць. Працюють в розважальних парках, в гарних костюмах. Наша зовнішність їм дуже подобається, тому звертають увагу на молодих і підтягнутих. Кастинги проводяться в Україні — на них приїжджають роботодавці, знайомляться з хлопцями, дивляться, як вони поводяться на сцені. Найчастіше це випускники естрадно-циркових училищ, яким ніде у нас працювати. Хлопці нерідко їдуть туди на постійну роботу, оскільки побоюються служби в армії”, — розповідає менеджер компанії ART SKY Agency Ганна Лоцманова.
Німеччина
А от у Німеччині роботодавці полюють на висококласних фахівців. Їм необхідні кваліфіковані інженери, – особливо в автомобілебудуванні, будівництві, машинобудуванні, суднобудуванні, електроніці. Активно шукають медпрацівників, включно з молодшим персоналом. Без роботи не залишаться вчені, дослідники та викладачі. “В Німеччині високий попит на IT-фахівців різних напрямків, медпрацівників, інженерів, технологів. Розробники, програмісти, web-дизайнери можуть розраховувати на 70-80 тис. грн. з урахуванням вирахування витрат на податки”, – розповідає керівник експертно-аналітичного центру hh.ua Мащенко Катерина.