Риболовля – чоловіча пристрасть, яку сильна стать не полишає і взимку. На морозі, рано-вранці хлопці їдуть на риболовлю заради задоволення, а як пощастить, то й здобич привозять. РІВНЯНИ поцікавились у рибалок, які ж є секрети вдалої риболовлі :
Про наживки. Ловити краще на ту наживку, якою харчується риба Зимою найпопулярнішою наживкою для майже всіх видів риби нашої помірної широти є мотиль. Це личинка комара-довгунця. Також застосовують некрупний опариш (в народі зветься пінкою) та гамарус (в народі відомий під русизмом мормиш). Останній, правда, є не у всіх водоймах, тому риба його може й не знати, тому не клюватиме.
Також можна ловити на мормишку без власне насадки, так звані мормишки безмотилки (чортикі, кози, відьмочки, німфи і т.д.).Рибні місця Рівненщини: яка рибка ловиться у 2018 (+ЗВІТИ)
Якщо ж метою рибалки є здобич крупніше, то звісно ловити потрібно й на більше наживку. Найкраще – це природній живець. Маленький карасик, плотвичка чи окунець. Снасть, якою ловлять називається жерлиця. До одиночного гачка примотують дротяну петельку. Через цю петельку і вушко пропускають сталевий повідець, до якого прироблені на двох повідках два двійника. Рибку підчіплюють під хребет одиночним гачком.
Таких жерлиць виставляють кілька штук (правила любительської ловлі дозволено чи то 5 чи то 10) по акваторії водойми в перспективних місцях і стежать за покльовкою хижака. Так ловлять найчастіше щупака, але можуть попастись також й судак, окунь. Якщо немає живця, то хижу рибу ловлять зимовими блешнями, балансирами і т.д
Ні хвоста, ні луски!