Щоб помилуватись природою, приємними краєвидами, позасмагати на узбережжі біля води, не обов’язково їхати за тридев’ять земель. У Рівненському районі є чимало місцин куди легко дістатися на велосипеді. Складайте веломаршрут і гайда на відпочинок!
В смт Клевань зберігся замок князів Чарторийських (1475 р.), костел Благовіщення з дзвіницею (1630 р.) та церква Різдва Христового (1777 р.), синагога ( VII ст.). Наоколиці селища можна зачерпнути цілющої води із джерела „Безодня”, яке з’явилося на місці, де колись стояла церква Святої Діви Марії, що пішла під землю під час татарської навали.
Якщо брати трохи вліво, то можна потрапити до перлини туристичного потенціалу Рівненського району “Тунелю кохання”. Особливо зачаровує мандрівників своєю красою це романтичне місце для закоханих навесні і в літній період, коли вся місцевість потопає в яскравих барвах зелені.
Далі дорога Вас заведе в с.Жобрин, де можна зробити привал, відпочити на березі озера в сосновому лісі. Саме тут знаходяться відомий далеко за межами області санаторій „Червона калина” та база відпочинку „Сосновий бір”.
Вс.Грабів знаходиться пам’ятка археології ХІІ – ХІІІ ст. – курган, відомий як „Грабівський Вал”. На вершині валу розміщені дві святині – церква Св.Юра (1775р.) та старовинний цвинтар.
А от до селища Оржів найбільше туристів ваблять береги р.Устя та ліс, де можна розбити наметове містечко, зупинившись для риболовлі або відпочинку біля водойми.
Вишнева гора знаходиться на відстані 25 км від міста, де можна познайомитися з унікальними видами флори. Краєвиди у цьому заповідному куточку природи захоплюють кожного. Також варто завітати до Свято – Миколаївського жіночого монастиря, що в селі Городок та прихилитися до головної святині обителі – благодатного образу Матері Божої “Милосердної” (Козельщанської), яка була передана в дар монастирю Києво – Печерською Лаврою. Територія монастиря з усіх сторін омивається водою і є дуже мальовничою.
Крейдяна гора – поблизу Шпанова, дуже схожа на Вишневу, відрізняється крейдяними обривами, теж є гарні оглядові майданчики та безліч стежок у лісі. Там на велосипедистів чекають цікаві швидкісні спуски.
Цікавими краєвидами Вас зачарує село Тайкури. Там є руїни замку, що побудували князі Вишневецькі наприкінці XVI — на початку XVII століття. Він мав наріжні вежі і підйомний міст. Замок був заселений до 1825 року, доки не сталася пожежа, після якої будівля поступово руйнувалася. Нині збереглася лише південна вежа, яка виконувала роль оглядової. Трішки ліпший стан у барокового костелу Святого Лаврентія, збудованого у 1710 році на кошти землевласника Вавринича Пепловського. Пізніше біля нього спорудили дзвіницю. Богослужіння там проводили до 40-х років, поки у селі ще була польська громада. Будівля і досі обнесена мурованою огорожею, а із костелу можна потрапити до підземелля.
Село Гориньград -1 зачаровує краєвидами… Зцілить свята вода із джерела… Головне – від Рівного рукою подати…
Решуцьк – там цікаво кататись, у полі стоїть один із залишків фортів. Також фортові вали є на Костопільскій трасі та в Колоденці. Ще є форт недалеко від Вереснового, там теж гарний краєвид і цікаво по ньому поїздити, він доволі великий. Яр у Ходосах дуже гарний і великий, можна зробити цікаві фото. Він захований від ледачих, тому людей там мало. З Ходосів повз кар’єри, де, до речі, купаються, можна виїхати лісом вздовж стариці на Волошки. Знаючи дорогу або маючи GPS, можна добре покататись по лісу, там дуже гарно.
За матеріалами cultura.rv.ua