Відпочинок на морі: курорти на будь який смак

Щасливе
11.07.2017  11:18

Відпочивати на пляжах рівненських водойм приємно, проте все ж хочеться поніжитись під сонцем на морі, спробувати медової пахлави та скупатися в солоних водах Чорного моря. Ми розповімо про особливості морських курортів України з точки зору доступності пляжів, розцінок на проживання та харчування, додаткових зручностей та проведення дозвілля.

Коблево: для молоді й пляжних розваг

Це найжвавіший курорт Миколаївської області. Пляжі з одного боку виходять до відкритого берега Чорного моря, з іншого – розташовані впритул до лиману, відомого своїми лікувальними грязями. Також це селище оточене сосновими лісами, що наповнює повітря запахом хвої. Якщо дивитися від моря, то ліворуч буде “молдавська” зона – саме тут основне скупчення нічних клубів та дискотек, а в пляжний сезон вона заселена молоддю і студентами. Тут гучна музика та галасливі компанії, активні в режимі нон-стоп, тому поспати не вийде.

Фото: mangoplus.com.ua

У центрі курортної зони, розміщеної праворуч від моря, вночі тихіше, зате вдень на пляжах багато відпочивальників, тому доведеться займати місце з раннього ранку.

Піщані пляжі цього курорту з сіруватого піску і дрібної черепашникової крихти. Вони розтягнулися вздовж моря на шість кілометрів. Спуск у воду пологий, без ям і урвищ, тому тут комфортно відпочивати з маленькими дітьми. Більшість пляжів безкоштовні, але якщо захочеться особливого комфорту – приватні пляжі пропонують оренду столика і шезлонга з парасолькою за 80 грн/день (з 08:00 до 20:00).

Проживання:

Приватний сектор: червень – від 80 грн/місце; липень-серпень – від 100 грн/місце.

Бази відпочинку: червень – від 200 грн/місце; липень-серпень – від 280 грн/місце.

Міні-готелі: червень – від 600 грн; липень-серпень – від 800 грн.

Харчування: Замовити обід можна на базах відпочинку або у господарів: сніданок і вечеря обійдуться по 50 грн, обід – від 70 грн. Замовити “перше, друге і компот” в їдальнях можна за 100 грн.

Фото: archdesignfoto.com

Фото: galleryua.com

Дозвілля. Аквапарк “Коблево”: вартість квитка на цілий день (з 10:00 до 18:00) для дорослого – 300 грн, дитячий – 200 грн. Дельфінарій “Немо”: 250 грн/квиток; поплавати з дельфінами 5 хвилин – 1250 грн; фото на помості з дельфінами (на свій фотоапарат) – 200 грн. Центр розваг “Родео Парк” – розрахуватися за тир, батут і міні-гольф можна в “бичків” (1 “бичок” – 10 грн).

Кінбурнська коса: для екстремалів та усамітнення

Цей курорт розташований далеко від цивілізації. Щоб сюди потрапити, доведеться не тільки їхати півтори години від Миколаєва до Очакова на автобусі (від 60 грн/квиток), а й півгодини плисти на баркасі (від 70 грн/квиток). При цьому, плануючи подорож, пам’ятайте, що катер від причалу №333 на Кінбурнську косу ходить всього три рази в день: о 08:00, 12:00 і 16:00.

Фото: LiveJournal

Якщо ви хочете оселитися біля моря, а не лиману, від причалу, по косі доведеться їхати ще й на екстрим-автобусі. Тільки на такому транспорті можна подолати піски, з яких намита коса. За 60 грн вас перевезуть через косу, час у дорозі – 30-40 хвилин.

Ідеальний час відпочинку на цьому курорті – червень і серпень. А ось у липні сюди приходить холодний фронт, і з початку липня 2-3 тижні йдуть дощі, піднімається сильний вітер і море стає холодним. Якщо ви вирішите зупинитися у Покровському, то пляж буде виходити на Дніпровський лиман. Атмосфера тут середня між річкою і морем: пляж укритий пісочком і черепашками, вода солонувата.

Подолавши шлях по косі, ви опинитеся в с. Покровка, пляжі у цій місцевості виходять вже на Чорне море. Через те, що сюди досить довго і складно добиратися, відпочивальників на пляжах практично немає, зате вранці багато грайливих дельфінів і пеліканів.

Проживання

Приватний сектор: липень-серпень – від 100 грн місце.

Бази відпочинку: липень-серпень – від 120 грн/місце.

Котеджі: липень-серпень – від 1000 грн/добу.

Фото: Руслан Іщук

Харчування. Головний недолік – на Кінбурнській косі немає джерел з питною водою, а на пляжах відсутні кіоски й кафе, тому воду можна купити тільки в селищах. За свіжим м’ясом, молоком і овочами потрібно добиратися в с.Геройське, куди з Покровки раз у день їздить автобус об 11 ранку, або в Очаків – тричі в день ходить катер. Триразове харчування за принципом “шведський стіл” тут обійдеться в 300 грн для дорослих і 250 грн для дітей.

Фото: Анна Галат

Дозвілля. Поле з дикими орхідеями, одне з найбільших в Європі, займає площу 60 га. Щоправда, на цвітіння орхідей ви встигнете, якщо поїдете сюди у червні. Екскурсія на о.Березань (від 200 грн) – тут ви зможете побачити розкопані руїни давньогрецького міста Борисфен, побувати на могилі й місці розстрілу капітана Шмідта, пофотографуватися на фортифікаційних спорудах часів Великої Вітчизняної війни. Якщо ви зголодніли, можна включити у вартість поїздки обід (від 50 грн). Також є екскурсії по заповіднику Кінбурнської коси на скутерах або квадроциклах.

Лазурне: для бюджетного поселення біля моря (Херсонська область)

Навіть якщо ви оселитеся в глибині селища, до моря вам доведеться йти не більше 20 хвилин. Саме там розташовується комфортабельне житло за демократичною ціною. А ось перша лінія біля моря досі зайнята застарілими корпусами радянської епохи. Якщо перейти лиман, можна дістатися до кінця коси – і ви потрапите на нудистський пляж.

Широкі піщані пляжі (до 100 метрів шириною) всі безкоштовні, але біля моря розставлені платні шезлонги й парасольки. При цьому якщо захочете розміститися неподалік води зі своїм покривалом – лежаки можна посунути. Підприємливі власники пляжного “комфорту” скандалити не стануть, оскільки територію вони не орендують. Спуски у воду пологі, без ям і урвищ, а вода через мілководдя швидко прогрівається – тому тут відпочиває багато сімей з малюками.

У липні і серпні прибережна зона курорту заповнена вщерть, і якщо ви не захочете шукати собі місце під сонцем серед натовпів відпочивальників, шукайте санаторні пляжі праворуч від центру.

Проживання

Приватний сектор: від 70 грн/місце;

Пансіонати: від 60 грн/місце;

Міні-готелі: від 200 грн/місце.

Харчування. Продукти можна купити на цілодобовому місцевому ринку або в прибережних кафе. 3-разове харчування – від 220 грн; середній чек в їдальні – 75 грн.

Дозвілля. Екскурсія “Цілющий гейзер” – 140 грн. У центрі Лазурного є цікавий млин, що працює на старовинному обладнанні А.Ерлангер’&К. На нічному базарі є караоке й нічний луна-парк.

Приморське: для тихого відпочинку недалеко від цивілізації

Це село примикає до Залізного Порту. Тут всього лише три вулиці й немає нічних клубів, ресторанів і атракціонів. Зате в п’яти хвилинах ходьби від селища є солоне озеро Сільпром, грязь у якому має лікувальні властивості. Комфортабельних готелів тут практично немає, зате двері фанерних будиночків баз відпочинку на вул.Приморській виходять прямісінько на пляж. На околиці селища є організований автокемпінг зі стоянкою та всіма умовами для проживання в автобудинках і наметах. Але щоб відпочинок не був зіпсований комарами, запасіться захисними аерозолями – ввечері їх тут багато.

З бетонної набережної на піщаний пляж ведуть сходи. Підхід до води не скрізь пологий і зручний, місцями зустрічаються невисокі урвища до одного метра, зате людей на пляжі мало, тому свою парасольку і покривало можна розкласти там, де сподобається. На невеликі берегові обриви часто виносить дрібні водорості, але якщо відійти від берега на 2-3 метри, вода чиста і прозора.

Приватний сектор: від 70 грн/місце;

Пансіонати: від 100 грн/місце;

Міні-готелі: від 250 грн/місце.

Харчування. вранці на набережній у місцевих можна купити свіжі домашні продукти. Обід у господині – від 50 грн.

Дозвілля. Для маленьких дітей на набережній є машинки на радіоуправлінні, батути, дитячі м’які кімнати, карусель, вудки з рибками. Дорослі можуть взяти в оренду 2- або 4-місний катамаран – від 150 грн/год.

Скадовськ: для стрибків з парашутом і турпоходів

Приїжджати в Скадовськ краще до середини серпня. Ближче до вересня вода затоки починає “цвісти”, там з’являється дрібна малоприємна водорість, через що пляж стає малопридатним для купання. Дістатися сюди можна з Херсона на автобусі (від 85 грн/квиток).

Через те, що прибережна лінія Скадовська знаходиться в Джарилгацькій затоці, температура води протягом літа тут різко не змінюється і прогрівається до +32°С. Через водорості, на які багате тутешнє море, повітря й вода в Скадовську насичені йодом і бромом, тому вважаються лікувальними. Вибираючи житло, уточніть, чи є від нього прямий вихід до моря – це важливо, тому що частина виходів до пляжів перекрита пансіонатами, портом або нічним клубом, тому доведеться довго обходити. Вибираючи житло, “заочно” врахуйте, що нумерація будинків тут починається від моря, отже, чим менше номер, тим ближче будинок до пляжу. Набережна цього курорту вкрита сірою галькою.

Фото: panoramio.com

Ліворуч від порту дитячий пляж. Тут море дуже мілке, а на пляжі небагатолюдно. Праворуч – міський пляж, на ньому цілодобово вирує життя. Якщо ви хочете опинитися подалі від людей, відправляйтесь купатися на о.Джарилгач: тут розташований великий дикий пляж з білосніжним піском. Приватний катер туди доставить за 12 хвилин і забере в обумовлений час за 130 гривень з людини. На краю острова підноситься Джарилгачський маяк (24 м у висоту), спроектований Олександром Гюставом Ейфелем, яка вибудувала Ейфелеву вежу в Парижі. Тут також можна залишитися на кілька днів. У кемпінгу є душ, умивальник, біотуалет – 3-місний будиночок обійдеться в 400 грн/добу, намет – від 50 грн/добу. На острові можна поїсти – від 50 грн/обід або готувати самостійно. На о.Джарилгач є кілька джерел питної води: на пристані з боку затоки, поблизу маяка і біля будиночку лісника.

Приватний сектор: від 50 грн/місце;

Пансіонати: від 60 грн/місце;

Міні-готелі: від 400 грн / 2-місний номер.

Харчування. Домашні 3-разові обіди – від 180 грн/добу.

Дозвілля. Дельфінарій “Акварель” – від 200 грн/квиток. Екскурсія в Асканію-Нову – від 220 грн. Поїздка-екскурсія на о.Джарилгач – від 150 грн. Стрибок з парашутом в аеротехнічному клубі Скадовська (відкриття заплановано на середину липня) – від 700 грн. Дискотека на теплоході з 21:30 до 23:30 – 60 грн/дорослий квиток, 30 грн/дитячий.

Залізний порт: для нічних розваг і дайвінгу

З усіх курортів Херсонської області тут найактивніше нічне життя. Починається воно з 23:00 і триває до світанку, тому це місце називають українським Лас-Вегасом на березі Чорного моря. Через активне нічне життя й велику кількість нічних клубів і ресторанів, розташованих на набережній, краще не селитися на першій лінії, якщо хочете вночі поспати.

Тут рай для дайверів і шукачів скарбів – для занурень вас відвезуть на Тендрівську косу, яка починається у західній околиці Залізного Порту, там на дні Тендрівської затоки поховані останки древніх суден: грецьких, турецьких, генуезьких. Вартість занурення для новачків – від 900 грн.

Фото: ostrov-piratov.com.ua

Прибережна лінія покрита сіруватим піском із дрібною черепашкою, а пляжі абсолютно всі безкоштовні. Напрокат можна взяти шезлонг, матрац, парасольку – від 50 грн/півдня.

Також можна провести день у закритих пляжних клубах. Вартість дня (з 08:00 до 20:00) з правом використання послуг клубу (душ, туалет, басейни, шезлонги під навісом або на відкритій ділянці, дитячий майданчик) – 50 грн, діти до 12 років – 30 грн.

Якщо дивитися на море, то, йдучи наліво й подолавши пляжі санаторіїв, можна зайти на край селища – там на піщаному березі з’являються великі камені, пробравшись через них, можна спокійно купатися в чистій воді без водоростей, медуз і відпочивальників.

Мінус цього узбережжя – водорості, які практично щоночі примикає до берега. Але якщо навпроти пляжу розташовується база відпочинку або готель, їхні співробітники рано-вранці чистять узбережжя. А ось на “нічийних” пляжах до чистої води доведеться пробиратися через смугу зеленої твані.

Фото: Kirillovka.UA

Приватний сектор: від 70 грн/місце;

Пансіонати: від 100 грн/місце;

Міні-готелі: 300 грн/місце.

Харчування. Середній чек за обід в їдальні – 75 грн; 3-разове харчування на території пансіонату – від 150 грн.

Дозвілля. Екскурсії у біосферний заповідник “Асканія-Нова”. Для допитливих: поїздка-екскурсія по острову Джарилгач (пароплав ходить кожну годину), вартість поїздки – 130 грн. Аквапарк (7 водних гірок) – 100 грн/год або 250 грн/день.

Джерело: http://vesti-ukr.com/otdykh-v-ukraine-2017

, , , , , , , переглядів: 1 914


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *