4 фактори, що заважають покращити фінансовий стан

Щасливе
30.11.2022  07:30

Фінансові труднощі мають безліч зовнішніх причин та декілька внутрішніх. До речі, тимчасово поліпшити фінансовий стан допомагають онлайн кредити на картку. А щоб вибратися із замкнутого кола постійної нестачі грошей, варто розібратися з 4 шкідливими психологічними перепонами.

1. Занижена самооцінка

Цей фактор впливає на всі сфери життя, у тому числі й на фінансову. Людина не вірить в те, що гідна кращого, тому легко погоджується на роботу з поганими умовами і низькою оплатою, радіючи тому, що має “хоча б щось”. Така людина — знахідка для нечесного роботодавця, бо не наважиться просити про підвищення, а якщо й так, їй завжди можна сказати “дякуй, що за таку працю тобі взагалі щось платять”. Це, до речі, ніякий не аргумент, а просто гра на нервах.

2. Невміння або неможливість розпружитися

Несприятливе зовнішнє середовище тримає нас у постійній напрузі. Якщо це триває декілька тижнів, організм швидко відновлюється. Але якщо рахунок іде на місяці, а то й роки постійного стресу — це дуже шкідливо. Постійна тривога та відчуття небезпеки погіршують память, заважають давати об’єктивні оцінки обставинам і взагалі, є перепоною для руху вперед.

Великою пасткою є замкнене коло: нестача грошей викликає стрес, який, у свою чергу, заважає заробляти більше.

3. Вивчена безпорадність

Науково доведено: той, хто надто довго знаходиться у складних життєвих обставинах, втрачає віру в те, що можна щось змінити. Здебільшого, такі люди пасивні та завжди сподіваються на те, що знайдеться хтось, хто прийматиме рішення замість них.

4. Налаштованість на негатив

Кожен із нас, ідучи по життю, керується певними принципами та правилами. Деякі з них дійсно допомагають нам виходити зі стресу або досягати певних висот. Але є й шкідливі налаштування, які варто перепрограмувати. Наприклад, теза: «Якщо я піду сьогодні гуляти, замість того, щоб писати курсову, можу пошкодувати» або «Участь у змаганні важливіша за перемогу» мотивують нас сісти за ноутбук або не рвати на собі волосся через четверте місце в олімпіаді.

Коріння цих налаштувань, звісно ж, сягає дитинства. Потім додається власний досвід із певних ситуацій, також впливають книжки, фільми, люди, на яких хочеться рівнятися. Не завжди наші принципи працюють в нашу користь. Є такі, що морально застаріли (наприклад, керуватися, відповідно до того, “що подумають люди”).  Їх потрібно помічати й викорінювати, щоб не псували життя.

Погляд на життя через призму негативу підрізає крила та змушує опускати руки. Наприклад, якщо людина впевнена, що чесним шляхом багато грошей не заробиш, вона й не намагатиметься. Або якщо лікар вірить, що має допомагати усім безкорисливо, він витрачатиме вільний час на безкоштовні поради в інтернеті, хоча міг би заробляти онлайн.

переглядів: 229


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *