Якісний вітамінний комплекс – це важлива й необхідна складова повноцінного раціону кожного собаки. Звичайно, вітаміни та мінерали входять до складу кормів, але їх може бути недостатньо.
Повноцінний вітамінно-мінеральний комплекс підтримує здоров’я та активність тварини, зміцнює опорно-руховий апарат, зуби, покращує стан шерсті. Сучасний ринок пропонує гарний асортимент різноманітних препаратів. Підібрати найкращий варіант для вашого улюбленця можна, відвідавши зоомагазин BioElite.
Коли тварина найбільше потребує вітамінів?
Приймання вітамінів, мінералів та мікроелементів важливе для нормальної життєдіяльності собаки. Однак є періоди, коли їх особливо необхідно вводити в раціон чотирилапого:
- Дитячий вік. Цуценята та підлітки потребують більшої кількості вітамінів та мінералів, адже вони ростуть, організм розвивається. Завдяки спеціальним добавкам формуються міцний скелет, здорові зуби, суглоби.
- Вагітність та лактація. У ці періоди організм собаки віддає майже всі корисні елементи плоду, тому їх запас важливо поповнювати та підтримувати. Потрібно підбирати комплекс лише після консультації з ветлікарем.
- Післяопераційний період та відновлення після захворювання. Внаслідок операції або тривалої хвороби потребує особливого піклування та харчування, збагаченого корисними елементами. Мультивітамінні комплекси прискорюють відновлення та сприяють профілактиці загострень.
- Підготовка до виставок та змагань. Участь у таких заходах – це стрес для тварини, постійні тренування та підготовка виснажують організм. Вітаміни дозволять легше перенести цей період та покращать зовнішній вигляд.
- Період старіння. Собаки старшого віку потребують особливої турботи. У них слабшає імунітет, а поживні речовини засвоюються повільніше. Вітамінно-мінеральні добавки допоможуть зберегти активний спосіб життя та підтримають організм.
Ви можете проконсультуватись із вашим лікарем та підібрати саме той склад препарату, який потрібен вашому улюбленцю.
Як правильно давати собаці вітаміни?
Насамперед потрібно зазначити, що добавки випускаються як у формі таблеток, так і рідини. Зазвичай тварини нормально реагують на такі препарати, сприймають їх як ласощі. Але є й такі, що добровільно відмовляються їх вживати, навіть у вигляді домішок до корму.
Якщо ж собака не їсть вітаміни, а зміна препарату не розв’язала проблему, доведеться давати їх примусово.
Для цього зафіксуйте тварину в такий спосіб, щоб вона не могла відвертатись, розкрийте пащу та просуньте таблетку на корінь язика. Тоді собака не зможе виплюнути препарат і легко ковтне його.
Правильно й регулярно давати тваринам вітаміни важливо, це особливо актуально в певні періоди життя, коли організм дуже ослаблений та потребує відновлення й підтримки.
На правах реклами