У наш складний час важко знайти людину, яка хоча б раз не оформляла кредит. На жаль, з того моменту, коли людина вигадала гроші, їх весь час не вистачає. А спроби усунути дефіцит грошової маси призводять до масштабних фінансових потрясінь, наприклад, до світової фінансової кризи, яка вибухнула 2008 року.
Згідно з офіційною статистикою, до 10-15% банківських кредитів виявляються проблемними. Позичальники з тих чи інших причин не можуть вчасно розрахуватись за своїми борговими зобов’язаннями. Адже банк, перш ніж видати кредит, проводить ретельну перевірку позичальника щодо його платоспроможності. Що вже казати про ситуацію, що склалася на ринку мікрокредитів, де проблемним є кожен четвертий виданий кредит. У цьому немає нічого дивного, оскільки умови отримання кредиту до МФО набагато лояльніші, позичальнику достатньо надати паспортні дані та ідентифікаційний код, довідки про доходи не потрібні, подати заяву можно тут https://e-groshi.com/landing/s-plohoy-kreditnoy-istoriey/
Бюро кредитних історій
Після того, як людина вперше оформила кредит, вона потрапляє в «поле зору» бюро кредитних історій (БКІ), куди стікається вся інформація про позичальників, які оформляють кредити у кредитно-фінансових установах. Для кожного клієнта БКІ розраховується його кредитний рейтинг, що базується на його кредитній історії. Відповідно до рівня кредитного рейтингу банк приймає рішення про надання чи не надання того чи іншого виду кредиту.
Наприклад, для оформлення іпотечного кредиту необхідний кредитний рейтинг повинен бути не нижче 700, з кредитним рейтингом нижче 300, не варто розраховувати на надання навіть найскромнішого споживчого кредиту.
Якщо позичальник вчасно розраховується за своїми борговими зобов’язаннями, не допускає прострочення, його кредитний рейтинг зростає. І, навпаки, у разі прострочення платежів, невчасного погашення кредиту, кредитний рейтинг позичальника знижується.
Не варто плутати кредитний рейтинг із кредитною історією, це різні, але взаємопов’язані речі. Кредитна історія – це інформація про позичальника, точніше сказати, про його сумлінність виконання своїх кредитних зобов’язань. Ця інформація передається кредитно-фінансовими установами до БКІ, де зберігається. З цієї інформації проводиться розрахунок кредитного рейтингу, що має чисельне значення. Чим вищий кредитний рейтинг, тим благонадійніший позичальник у плані виконання своїх кредитних зобов’язань.
Як можна підвищити кредитний рейтинг
Оскільки кредитний рейтинг залежить від кредитної історії, можна дійти логічного висновку, що для підвищення кредитного рейтингу необхідно поліпшувати кредитну історію. Виникає питання – як покращити кредитну історію. Відповідь, власне, одна – сумлінним виконанням своїх кредитних зобов’язань. Для цього якнайкраще підійдуть короткострокові мікрокредити.
Оформляючи короткостроковий мікрокредит у МФО, та своєчасно його погашаючи, позичальник покращує свій кредитний рейтинг, відповідно збільшує значення свого кредитного рейтингу. Чим частіше оформлятимуться та вчасно погашатимуться кредити, тим швидше зростатиме кредитний рейтинг.
Інша річ, якщо у позичальника може бути настільки сильно зіпсована кредитна історія, що йому неможливо буде оформити кредит у жодній кредитно-фінансовій організації. Тут залишається лише один шлях – чекати. Нюанс полягає в тому, що БКІ зберігають історію про своїх клієнтів за останні 5-10 років. Після закінчення цього терміну дані з бази видаляються, відповідно, автоматично змінюється значення кредитного рейтингу.
Простіше кажучи, позичальник з низьким кредитним рейтингом і поганою кредитною історією, після певного часу отримує, як би новий шанс все почати з «чистого листа». Ця обставина дає можливість виправити кредитну історію будь-якому позичальнику, незважаючи на його значення кредитного рейтингу.
Так, кредитно-фінансові організації не оформлять великий кредит клієнту, який не має кредитної історії, але невеликий споживчий кредит можна отримати завжди. Для того, щоб можна було розраховувати на великий кредит, клієнт має покращувати свою кредитну історію, піднімаючи цим свій кредитний рейтинг. Зробити це можна лише одним способом – оформленням нових кредитів із обов’язковим їх своєчасним погашенням.
Підсумок
Зі сказаного можна зробити висновок, що МФО є оптимальним варіантом для поліпшення кредитної історії (підвищення кредитного рейтингу). По-перше, вимоги МФО при оформленні кредиту набагато лояльніші, ніж банківські. По-друге, якщо позичальник отримав відмову в одній МФО, він може звернутися до іншої. Оскільки кожна мікрофінансова організація має свої критерії відбору клієнтів надання кредитів, завжди є шанс отримати кредит. По-третє, оскільки МФО видають короткострокові мікрокредити, клієнт має можливість часто оформлювати та погашати кредити, тим самим збільшуючи швидкість зміни своєї кредитної історії.
Головна умова отримання найвищого кредитного рейтингу – своєчасне виконання своїх боргових зобов’язань перед кредитно-фінансовими установами.