Вибір ліжка для підлітка потребує особливої уваги, адже в цьому віці дитина формується фізично. Матраци для підліткових ліжок мають бути зручними, екологічними, забезпечувати правильне положення під час відпочинку.
На вибір матраца важливий вплив має вік, вага та зріст дитини:
- новонародженим на думку експертів краще пасує жорсткий матрац (з кокосовою койрою);
- дошкільнятам підтримку хребта, гарний сон забезпечує модель помірної жорсткості;
- школярам від 7 до 12 років – середньої жорсткості;
- підліткам можна купувати м’який матрац (при відсутності проблем зі спиною)
Пружинні та безпружинні
По типу конструкції розрізняють пружинні та безпружинні матраци:
- Пружинні матраци гарантують добру циркуляцію повітря, підтримку тіла під час сну, можливість вибору високого матраца. Недоліками є деформація пружин, сповільнене вивітрювання вологи, скупчення пилу всередині виробу. Матраци с залежним пружинним блоком (система Bonell) складаються з переплетених між собою пружин. Конструкція продавлюється під вагою, коливається при переміщенні людини, але має невисоку ціну. В матрацах з незалежним пружинним блоком кожна пружина знаходиться в окремому чохлі та переміщується не перетинаючись з іншими. Це надає можливість оптимально розподіляти вагу, має ортопедичні властивості.
- Безпружинні матраци оптимально підтримують сплячу людину, краще зберігають форму. Щодо недоліків – це невелика товщина виробу, більша ціна.
Наповнювачі ортопедичних матраців
Є декілька видів:
- матраци з ефектом пам’яті мають гіпоалергенні якості, відрізняються пружністю, що зручно з неспокійно сплячими партнерами або домашніми тваринами. Зменшує тиск на суглоби та забезпечує анатомічний ефект.
- пінополіуретан – синтетичний матеріал з гіпоалергенними властивостями, функціональний, економічний варіант.
- кокосова койра – натуральні кокосові волокна, здатні витримувати навантаження без деформації. Стійкі до вологи, гіпоалергенні, мають високу жорсткість, зазвичай комбінують з більш м’якими матеріалами.
- натуральний латекс – спінений матеріал із соку каучукового дерева. Вирізняється пружністю, стійкістю до навантажень. Проте має високу ціну.
- гібридні – поєднання меморі-піни з пружинами. Така комбінація забезпечує пружність та повітропроникність в поєднанні з анатомічним ефектом.
Вибір матраца за жорсткістю
Ось кілька параметрів:
- Жорсткість це здатність виробу утримувати форму під навантаженням. Розрізняють:
- м’який матрац – добре приймає всі положення тіла уві сні, гарне обрання для людини з вагою до 60 кг без вад зі спиною;
- середньої жорсткості – універсальна модель для більшості людей, забезпечує баланс зручності та комфорту;
- жорсткий матрац – гарний варіант для анатомічної підтримки тіла під час сну.
Оптимально підібраний матрац надасть змогу отримати здоровий, комфортний відпочинок.