Інвестиційні фонди та їх види

Щасливе
11.04.2022  07:00

Інвестиційний фонд – це юридична структура, яка дозволяє інвестору об’єднати кошти для інвестування. У США існує 9 типів інвестиційних фондів:

  • Пайові інвестиційні фонди;
  • Закриті фонди;
  • Компанії розвитку бізнесу або BDC;
  • Пайові інвестиційні фонди;
  • Інтервальний фонд;
  • ETF або біржі;
  • Біржові ноти чи ETN;
  • NextShares;
  • Хедж-фонди.

Такі фонди доступні для громадськості та регулюються Комісією з цінних паперів та бірж США, крім Хедж-фондів. Хедж-фонди не регулюються SEC, оскільки вони доступні лише певним “акредитованим інвесторам”, таким як установи та приватні особи із значними активами. У цій статті наведено короткий огляд кожного з цих типів фондів.

Інвестиційні фонди Пайові

Пайовий інвестиційний фонд історично був найпопулярнішим методом поєднання грошей для вкладення американськими інвесторами. В даний час у нашій базі даних 32 562 пайових інвестиційних фондів, що має бути досить точним підрахунком, оскільки ми використовуємо автоматичну подачу даних із HASDAQ для оновлення фондів у нашій базі даних. За даними Інституту інвестицій, станом на 31 грудня 2016 року пайові інвестиційні фонди контролювали активи на загальну суму близько 16,3 трлн доларів.

Паї ПІФів не торгуються на фондових біржах. Натомість інвестор купує і продає паї ПІФів, маючи справу безпосередньо з акціонерами ПІФів. Але більшість інвесторів купують паї ПІФів через посередників, таких як брокери. Більшість онлайн-брокерів, таких як Schwaba і Etrade, дозволяють придбати акції взаємних фондів на своїх платформах, але не завжди можна придбати всі можливі акції взаємних фондів. Зазвичай вони дозволяють придбати акції з тисяч фондів, які вони підтримують. Більшість пенсійних планів 401k побудовані на основі взаємних фондів, в яких адміністратор плану 401k купує та продає акції за вашим бажанням.

Акції взаємних фондів зазвичай купуються і продаються за ціною чистих активів фонду NAV – ціною всіх інвестицій фонду NAV за вирахуванням зобов’язань, витрат та розрахованої на кінець дня. При купівлі або продажу взаємних фондів взаємний фонд безпосередньо випускає та викуповує акції, що означає, що кількість акцій, що надходять до взаємного фонду, постійно змінюється. Саме тому часто називають відкритими фондами.

Одна з унікальних особливостей взаємних фондів у тому, що у взаємного фонду є “клас акцій”. Як зазначалося вище, у нашій базі даних 32562 символи взаємних фондів. Але це дещо вводить в оману. Насправді існує лише близько 10 тисяч фондів, тому що більшість фондів мають кілька типів акцій у фонді. Кожен клас акцій має унікальний тикер.

Чому існують різні класи акцій?

Різні категорії акцій було розроблено у тому, щоб взаємний фонд міг стягувати різні комісії для різних типів інвесторів. Пайовий фонд часто містить різні правила про те, як і яким чином можна інвестувати в нього, наприклад, вимоги до мінімальних інвестицій або правило про те, які інвестори можуть залучити фонд. І часто вони стягують різні комісії при купівлі чи продажу акцій фонду. Усі правила, як і комісії, є різними для кожного класу акцій фонду. Одним із найбільш значущих українських фондів є N1, яким управляє Никита Измайлов N1.

переглядів: 622


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *