Коли потрібно оновити коло знайомих

Щасливе
08.11.2022  07:31

Друзі – це ті, хто прийдуть на допомогу в скрутну хвилину, підтримають і дадуть пораду. А хороші знайомі роблять навколишній світ комфортніше, затишніше, адже приємно знати, що сусід по майданчику догляне за будинком, поки власники на дачі, а до колеги можна звернутися за печивом, якщо своє закінчилося.

коло знайомих

Коли знайомі заздрять, обговорюють за спиною і роблять “дрібні капості”, то є серйозний привід задуматися: справа в оточуючих або в самій людині? Ми схильні звинувачувати себе, але якщо ви помітили ці 4 ознаки, то варто всерйоз задуматися про те, щоб оновити коло своїх знайомих.

Відмова в допомозі

Багато хто живе під девізом «в житті можна розраховувати тільки на себе», але навіть їм іноді потрібна допомога. Хвороба, неприємності в особистому житті, фінансові труднощі: з цим стикався кожен. Одна справа, коли знайомі не помічають, що людині потрібно допомогти, але зовсім інша, коли не хочуть жертвувати своїм часом, щоб відгукнутися на прохання.

Якщо ви почали помічати, що в оточенні немає людей, які готові допомогти, але при цьому самі постійно виручаєте знайомих, то варто переглянути свої відносини з такими сусідами і колегами. Може трапитися ситуація, коли від небайдужості людини з оточення буде залежати майбутнє і навіть життя: краще, щоб поруч були перевірені люди, які заслуговують довіри.

“Зручний” знайомий

Є сусіди, які на обід постійно заходять і за сіллю, але до себе не кличуть. Такі люди знаходять зручних знайомих, які не відмовлять у допомозі, займуть грошей або пригостять шоколадкою, не вимагаючи нічого натомість. В основі будь-яких відносин (сімейних, робочих) лежить взаємна віддача. Якщо одна сторона віддає більше, ніж отримує, мотивуючи це тим, що “мені не складно”, то це не є нормою.

Деякі оточуючі просто користуються вашою добротою.

Люди швидко починають сприймати добро, як належне: спочатку з вдячністю приймати, а потім і вимагати, ображаючись, якщо нічого не отримують. З цієї причини тих у своєму оточенні, хто «паразитує», потрібно вчасно ставити на місце.

Неповага

Людина сама допускає неповажне ставлення до себе, спілкуючись з людьми, у яких проблеми з мораллю. Якщо знайомі зневажливо відгукуються про ваше хобі, результат творчості, роботи або близьких людей, то не варто з ввічливості дозволяти їм це. Неповага може проявлятися в іронії, підриві віри особистості в себе: таке оточення формує комплекси і заважає досягати мети. Краще спілкуватися з тими людьми, чиї погляди і моральні цінності відповідають вашим: це знизить кількість конфліктів і неприємних моментів в житті.

Деградація

Ми постійно вчимося в інших людей, частково переймаючи думки, звички. Легко піклуватися про здоров’я, якщо всі на роботі дотримуються здорового харчування і відвідують спортзал. Але, коли в обідню перерву в офісі пахне локшиною швидкого приготування або смаженими пиріжками, то це змушує більш вільно ставитися до своєї їжі (до речі, така нездорова їжа — одна з тих речей, які знищують нашу пам’ять). Ще складніше, коли в колі знайомих особи, які вживають алкоголь. Такі знайомі — це бомби уповільненої дії, які принесуть неприємності в найбільш невідповідний момент.

Поганий приклад заразливий не можна недооцінювати важливість свого оточення: набагато простіше бути щасливим і успішним, коли навколо такі ж життєрадісні і активні люди, як і ви самі.

Джерело: https://ukr.media/

переглядів: 279


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *