З метою попередження виникнення небезпечних для здоров’я та життя людини наслідків впливу високої температури повітря, пропонуємо дотримуватися таких рекомендацій:
1. Люди з підвищеною чутливістю, до спеки, діти мають залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях, коли сонце перебуває у своїй найактивнішій фазі (з 12:00 до 16:00).
2. При використанні у приміщеннях вентиляторів та кондиціонерів уникати протягів та переохолодження.
3. Рекомендується вживати більшу кількість води та інших безалкогольних напоїв для запобігання зневодненню організму. Під час спеки людина з потом витрачає велику кількість рідини та солей через шкіру та дихальні шляхи. Для компенсації втрат рідини та мікроелементів рекомендується вживати: підсолену та мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (знежирене молоко, молочна сироватка), соки, несолодкі відвари ягід та фруктів, зелений чай. Вживання газованих напоїв необхідно обмежити. Люди похилого віку повинні часто вживати воду, не очікуючи на появу відчуття спраги. Частіше потрібно давати воду людям, які не можуть обслуговувати себе самостійно: лежачим хворим, дітям, пацієнтам зі зниженою розумовою функцією. У період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів.
4. За можливості, обмежити фізичні навантаження, особливо під відкритим сонцем та в години найбільшої спеки. Обмін тепла в організмі людини залежить від рівнів фізичної активності, акліматизації, віку та будови тіла. Необхідно знати про підвищення ризику при фізичній активності під час спекотної погоди та симптоми теплового удару
5. У житлових та службових приміщеннях рекомендується проведення щоденного вологого прибирання.
6. У період літньої спеки потрібно обирати одяг з легких та натуральних матеріалів, носити головні убори, а також уникати тісного одягу.
7. Вживати їжу, що легко засвоюється, з багатим вмістом вітамінів та мінеральних речовин, надавати перевагу овочам та фруктам, уникати вживання алкоголю.