Не встигла Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей оприлюднити чергову інформацію про сплату до бюджету одним з операторів азартних ігор немалої суми за другий рік ліцензії, як деякі Інтернет-видання зарясніли матеріалами про велику шкоду лудоманії. В кожному з них, немов червоною ниткою, проходила одна думка: рішення про легалізацію грального бізнесу було помилковим. Та й прийняли його всупереч позиції переважної більшості наших співвітчизників. Складається враження, що автори таких опусів (а, скоріш за все, їх замовники) просто бісяться від поступлень, які отримує наш бюджет від операторів гемблінгу, беттінгу та організаторів лотерей в такі скрутні для економіки воєнні часи.
Кому «пече», коли до бюджету України регулярно поступають значні кошти
Цікаво, хто вони, так звані опоненти грального бізнесу, про дії яких, зокрема, свого часу розповідав на сторінках одного з онлайн видань один з керівників КРАІЛ? Адже саме такий сектор економіки одним з перших прокинувся від шоку після ворожого нападу та зумів попри все практично повернутись на довоєнний рівень. Про важливість кожної копійки, сплаченою до державної скарбниці під час війни, не треба зайвий раз повторювати (а про величезні обсяги допомоги ЗСУ та біженцям, яку надають практично всі оператори ринку, ми навіть зараз не згадуємо).
Дехто взагалі вважає, що саме онлайн-гемблінг має стати локомотивом розвитку цілої IT-галузі. Про це можна прочитати в матеріалі за посиланням. А щодо лудоманії, то КРАІЛ якраз працює над соціальною рекламною кампанією, яка буде спрямована на запобігання ігровій залежності. Чомусь здається, що справа зовсім не в цьому.
Злодій можна зловити по шапці, яка горить. А ворога — по замаскованих добрими намірами спробах завдати шкоди
Нещодавно довелося прочитати тут, що все більше іноземних операторів бажають вийти на український ринок азартних ігор та подають заявки на отримання ліцензії. І це тішить, бо нові ліцензії — це додаткові поступлення до бюджету. А ще податкові надходження, створення нових робочих місць. Кому це може не подобатись? Прикриватися перспективою масової ігрової залежності означає дивитися на таку проблему лише з одного боку. Адже давайте тоді взагалі заборонимо все шкідливе та потенційно небезпечне. Ризик, що хтось потрапить у халепу в силу різних причин є завжди. Але для того й існують принципи відповідальної гри та громадянське суспільство, яке формує спільну думку стосовно тих та інших питань.
Сьогодні легальний гральний бізнес в Україні контрольований, а всі оператори ринку з належною відповідальністю ставляться до проблеми лудоманії. Але варто звернути увагу, що Комісія з регулювання азартних ігор і лотерей послідовно та вперто бореться з нелегальними операторами та тими учасниками ринку, якими прямо чи опосередковано володіють росіяни чи контрольовані ними компанії. І ось тут, здається, все збігається. Ворог хоче позбавити бюджет дуже пристойних надходжень, а українців підсадити на «гральну голку» на належних їм онлайн платформах. Тобто вийде так, що поповнюючи там депозит, наші гравці будуть де-факто переводити гроші росіянам. Допустити цього ніяк не можна. Тому варто, навпаки, розвивати легальний ринок азартних ринок в Україні, звичайно, під пильним контролем держави.
На правах реклами