П’ять порад на кожен день, які допомагають зміцнювати чоловіче здоров’я

Щасливе
16.06.2022  13:24

1. Фізична активність – найкраща допомога

Сотні досліджень, проведених більш ніж за півстоліття, показують, що регулярні фізичні вправи знижують ризик розвитку багатьох захворювань. У тому числі проблем із простатою. Наприклад, одне з останніх досліджень свідчить, що кілька годин вправ на тиждень полегшують симптоми хронічного простатиту.
Такий оздоровчий ефект експерти пояснюють тим, що рухова активність викликає відтік рідини із пошкоджених тканин. Від цього зменшуються болючі відчуття. Своєю чергою простата перестає тиснути на органи виділення, і все це в комплексі призводить до нормалізації процесу сечовипускання. Крім того, під час занять спортом у чоловіків збільшується вироблення гормону тестостерону.
Навпаки, малорухливий спосіб життя призводить до порушення кровопостачання чоловічих репродуктивних органів, збільшуючи ризик запалення передміхурової залози.
Найбільш простими та доступними видами фізичного навантаження є пробіжка, плавання, ранкова гімнастика.

2. Піші прогулянки

Якщо зі спортом у вас все складно (сучасні чоловіки – все-таки люди зайняті, і на спорт не завжди є вільний час), то варто хоча б додати до порядку денного піші прогулянки. Від цього величезна користь для всього організму загалом і простати, зокрема, тому що правильна ходьба допомагає активізувати кровообіг у ділянці малого тазу. А порушення кровообігу – одна з основних причин розвитку простатиту.
Намагайтеся хоча б один-два рази на тиждень відмовлятися від автомобіля і діставатися до роботи пішки, якщо відстань дозволяє це. Або робіть перерви під час робочого дня на прогулянку швидким кроком протягом 20-30 хвилин.
І ще одне просте, але при цьому ефективне заняття, рекомендоване при збоях у роботі простати – це вправа Кегеля. Її можна робити де завгодно і будь-коли. У машині на шляху до офісу, у громадському транспорті, під час роботи за комп’ютером і навіть під час важливої наради. Для цього потрібно просто якнайчастіше за день напружувати м’язи тазового пояса, наче втягуючи та стискаючи сфінктер.
Такі тренування рекомендовані як для профілактики, так і при захворюваннях простати. На додачу до цього при хронічному простатиті рекомендується проводити курс прийому препаратів для лікування та підтримання здоров’я передміхурової залози.

Вітаміни для чоловіків

3. Вживання червоного вина в малих дозах

Якщо ви з тих людей, хто не проти іноді за вечерею розслабитися з келихом міцного напою, то з усіх видів вибирайте червоне вино. На відміну від пива і чогось міцнішого, червоне вино (в розумних дозах) може бути корисним для чоловічого здоров’я.
У дослідженні 2004 року вченими було доведено, що у чоловіків, які вживають чотири бокали червоного вина на тиждень, ризик розвитку простатиту і навіть раку простати майже на 50% нижчий, ніж у тих, хто його не п’є.
Вчені кажуть, що антиоксидант, відомий як ресвератрол, що міститься в шкірці червоного винограду, може бути відповідальним за таку потужну протиракову дію червоного сухого вина.
Крім того, цей напій корисний для чоловічого здоров’я через мікро- і макроелементи, що знаходяться в ньому: вітамінів групи B, фосфору, кальцію, заліза, натрію, калію плюс кавової кислоти. До речі, про каву…

4. Замініть каву на зелений чай!

Безперечно, кава – смачний та приємний напій. Але, як і вино, у розумних дозах. Тому постарайтеся обмежувати прийом кави по обіді, а на заміну їй робіть вибір на користь зеленого чаю. Тим більше, що він важливий для чоловічого здоров’я.
Дослідження показує, що спеціальні сполуки у зеленому чаї можуть знижувати ризик проблем із передміхуровою залозою. Все це завдяки вмісту цілого ряду корисних компонентів – потужних антиоксидантів, галлату епігаллокатехіну (рослинна сполука), епікатехіну (органічна речовина з групи флавоноїдів) і так далі.
Влітку чай відмінно йде як охолоджуючий і освіжаючий засіб, якщо потримати його деякий час в холодильнику або додати в нього лід. Зелений чай можна заморожувати у вигляді кубиків і додавати в різні напої. А якщо вам не подобається смак зеленого чаю, спробуйте використовувати його охолодженим як рідку базу для домашніх смузі.

5. Додайте в їжу спеціальні продукти

Науково доведено, деякі біологічно активні речовини рослин надають оздоровчий вплив на клітини передміхурової залози.
Тому фахівці рекомендують чоловікам частіше вживати помідори, броколі, цибулю всіх видів, а також горіхи та рибу, особливо лосось.
Ще одним фруктом, який позитивно впливає на чоловічий організм, є гранат. Він багатий на високий вміст антиоксидантів, які допомагають запобігати розвитку хронічних захворювань простати і навіть пригнічувати проліферацію (розростання тканини організму внаслідок поділу клітин) раку передміхурової залози. Коли ж дієта для вас не вихід, можна звернути увагу на вітаміни для чоловіків.
А ось дієта, що складається виключно з м’яса чи молочних продуктів, навпаки, може збільшувати ризик проблем із простатою. Такий раціон рекомендується по максимуму розбавляти достатньою кількістю овочів і перерахованими вище корисними для простати продуктами.
Якщо ви будете дотримуватись цих правил, в майбутньому вам не доведеться звертатись за допомогою до фахівців.

переглядів: 314


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *