Стабілізатор напруги: оптимальне рішення по грошам і можливостям

Щасливе
05.03.2023  06:41

Захист електричної мережі будинку чи офісу, будь-якого комерційного і промислового приміщення залежить від якісних параметрів струму, який постачається для використання.

На промислових об’єктах середньої та великої потужності встановлюють обов’язково спеціальні системи захисту, що гарантують безпеку роботи обладнання та приладів. Для побутового та комерційного сегмента початкового рівня можна знайти необхідні стабілізатори та інше електротехнічне обладнання за посиланням https://electro100.ua/stabilizator-naprugi. Спробуємо детальніше розповісти як варто обирати конкретну модель та які параметри мають бути мінімальними для реального захисту мережі від аварійних ситуацій.

Який варіант стабілізатора обрати: електронний, релейний чи інверторний?

Звісно все залежить від того, які є в наявності ресурси та можливості. Якщо необхідно оптимально підійти до вибору вирівнювача показників струму, тоді можна зупинитися на якісній моделі релейного стабілізатора. Це – класична конструкція для стабілізаторів, що мають декілька конкурентних переваг:

  • достатньо високу швидкодію;
  • просту і надійну конструкцію, що може працювати десятиліттями без ремонту;
  • мінімальну ціну;
  • відсутність складного техобслуговування.

Якщо в офісі чи будинку не розташовані дуже чутливі до перепадів напруги прилади, тоді цей стабілізатор є хорошим рішенням. Він майже не створює шуму, охолоджується простою конвекцією повітря і застосовує найпростішу модель управління вирівнювання напруги, за допомогою перемикання різних обмоток трансформатора. Релейна конструкція є надійною і випробуваною часом, тому на неї можна цілком покластися.

Дещо дорожчими та складнішими є електронні системи управління стабілізації напруги. Тут застосовують для управління так звані симісторні або тиристорні ключі. Принцип їхньої дії приблизно однаковий – система управляється не звичайним електромеханічним реле, а за допомогою напівпровідників, що оцінюють стан поданої електричної енергії з мережі і контролюють її перетворення та подачу споживачу. Швидкодія стабілізаторів напруги з електронними ключами керування, зазвичай вдвічі-втричі краща.

Є ще один великий вид стабілізаторів напруги, який називають інверторним. Струм тут перетворюється вдвічі і таким чином на виході маємо дуже збалансовані і якісні показники. Швидкість реагування на зміни у мережі надзвичайно висока і може сягати десятої долі мілісекунди. Звісно, що такі стабілізатори напруги потрібні лише тоді, коли є загроза виходу з ладу вартісного обладнання або дуже складної якісної побутової техніки. Інверторні системи достатньо дорогі, але вони мають багато переваг, включно із високою точністю стабілізації та зручним і якісним керуванням.

переглядів: 342

Реклама


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *