Сир Грюєр: Вершина майстерності сироваріння

Щасливе
31.05.2021  18:51

Традиційний швейцарський сир Грюєр родом із Кантону Фрібург посідає місце одного із найвідоміших сирів у світі. Неодноразовий переможець World Cheese Awards має за плечима багату історію довжиною у кілька століть. Незважаючи на те, що роки ідуть, швейцарцям вдається тримати знак якості – сучасний сир має той самий характерний смак.

Сир Грюєр

Унікальний смак

Смак сиру Грюєр

Для виготовлення однієї сирної голови сировари використовують біля 400 літрів свіжого молока. Завдяки свіжому гірському повітрю і натуральному харчуванню у вигляді різноманітних альпійських трав, корови дають найкраще молоко, яке згодом переробляється в сир.

Молодий сир має однорідну консистенцію і ніжний горіховий смак із фруктовими нотками. Загалом смак Грюєру солодко-солонуватий з тонким приємним ароматом. Проте чим довше витримується сир, тим більш насиченим він стає. Починаючи з 10 місяців букет смаку розкривається інтенсивніше, а консистенція стає більш розсипчастою із легкою зернистістю. Деякі колеса витримуються періодом до двох років, що прийдеться до смаку поціновувачам більш яскравих смаків.

Як зрозуміти, що перед вами справжній сир?

Справжній сир

Справжній Le Gruyère легко визначити завдяки тому, що він володіє особливим статусом AOP. Це означає, що тільки певні кантони Швейцарії мають право виготовляти такий сир. Щоб отримати такий захисний статус, продукти повинні мати певне історичне підґрунтя та виготовлятися згідно традиційних технологій. А отже, якщо вам пропонують купити сир, що виготовлений в будь-якій іншій країні, будьте впевнені – перед вами підробка.

Оскільки процеси виробництва та витримки потребують багато зусиль та часу, ціна на сир Грюєр також закладає у собі ці показники. Занизька вартість також може свідчити про підробку.

Звертайте увагу на маркування сиру. Кожне колесо сиру повинно мати:

  • Свій номер і номер сироварні;
  • Дату та місяць виготовлення;
  • Етикетку Le Gruyère AOP.

Для того, щоб бути впевненим, що перед вами справжній сир, купуйте продукцію у спеціалізованих місцях, де ви можете побачити колеса сиру із їх оригінальними етикетками. В сирних магазинах завжди є можливість поцікавитися місцем походження сиру та навіть скуштувати зразки. Як-от український магазин Le Komora, що має прямі поставки швейцарського сиру, де можна також купити сир Грюєр кількох видів. Купуючи продукцію у таких місцях, ви вбережете себе від недобросовісних продавців та неякісних товарів.

З чим куштувати та де використовувати?

З чим куштувати сир Грюєр

Невід’ємна складова ідеальної сирної тарілки, Грюєр чудово поєднується зі скибочками свіжої груші та яблука. У якості соусу можна використовувати фруктові джеми та конфітюри, наприклад з інжиру.

Складний смак Грюєру розкривається не тільки у чистому вигляді, а й у складі багатьох страв швейцарської кухні. Завдяки своїм високим плавильним властивостям, він додається до гарячих страв, супів та навіть випічки. Звичайно ж, приготування справжнього швейцарського фондю також не обходиться без цієї сирної суперзірки. Особливою популярністю користується класичний рецепт «муатьє-муатьє», де в рівних пропорціях використовують Грюєр та Вашрен Фрібуржуа.

З яким алкоголем поєднувати:

  • Вино
    Безпрограшний варіант подавати цей сир у парі зі швейцарським вином, наприклад з червоним Гаме або фруктовим Шардоне;
  • Пиво
    Складний та насичений смак солоду або пряного хмілю добре доповнить смак цього сиру. Спробуйте подати шотландський ель, міцний німецький допельбок або англійський бітер;
  • Віскі
    До витриманого Грюєра подавайте витриманий бурбон та житній віскі. Горіховий смак сиру чудово відтіняється віскі з димними нотами.
переглядів: 370


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *