Скульптор відсікає від каменю все зайве, щоб отримати витвір мистецтва. Пошукачі мають ставитися до свого резюме так само: прибрати неважливе, щоб залишити суть – змістовний текст із правильно розставленими «гачками», що привернути увагу роботодавця, пише thepoint.rabota.ua. Яка саме інформація може виявитися зайвою?
Забагато контактів
Залишити контактну інформацію необхідно – номер телефону, електронну пошту, а також посилання на соцмережі (якщо вони наповнюються усвідомлено). Проте не варто писати усі номери, що є, зокрема – ті, які не завжди «на зв’язку», «кумедні» поштові адреси, лінки на соціальні мережі, які роками не оновлюються. Не обов’язково вказувати і домашню адресу.
Кілька цілей
Якщо ви ще не визначилися, чим саме хочете займатися (зазвичай так буває на початку професійного шляху), всі свої цілі не рекомендується перераховувати в одному резюме через кому. Особливо якщо йдеться про кардинально різні професії. Для роботодавця це буде ознакою того, що пошукач сам не знає, чого хоче. При цьому шукати різні можливості, звичайно, корисно – в такому випадку резюме варто адаптувати для кожного напрямку. Ціль – тобто бажана посада, має бути максимально конкретною.
Невідповідне фото
Додавати до резюме світлину варто, якщо є фото гарної якості в діловому стилі. Ксерокопія з паспорта точно не додасть балів вашому СV, не підходять також весільні фото, світлини з вечірок або селфі (проте якщо йдеться про креативні індустрії – експерименти можуть зіграти в плюс).
«Зайве» навчання
Наприклад, відомості про школу є сенс вказувати тільки на початку кар’єри, і якщо це дозволить підкреслити певні переваги – наприклад, особливі відзнаки або спеціалізоване навчання (скажімо, коли школа відома вивченням непопулярних мов). Не слід перераховувати навчальні програми, які не стосуються професійної діяльності, або складати довгий перелік, якщо протягом кар’єри було пройдено десятки тренінгів (краще обрати найактуальніші). Не варто також вказувати курси та тренінги, пройдені багато років тому.
Досвід, що не стосується роботи
Наприклад, підробітки в підлітковому віці в резюме досвідченого фахівця. Або інші професійні експерименти, які не підсилюють кандидата з погляду бажаної роботи. Якщо ви маєте довгу професійну біографію, не варто детально перераховувати функціональні обов’язки на всіх місцях роботи. Особливу увагу можна приділити останній позиції, трохи лаконічніше описати попередні, інші – коротко перерахувати та вказати ключові досягнення. Немає сенсу відволікати увагу і на тимчасові нетривалі проекти, якщо вони не мають цінності для бажаної роботи.
Хобі
Зазвичай компанії хотіли б мати комплексне, нехай навіть поверхове, розуміння особистості кандидата. Лаконічно розповісти про свої захоплення варто, особливо якщо вони підкреслюють вашу схожість із колективом (наприклад, якщо ви захоплюєтеся бігом, а в компанії є біговий клуб). Але не рекомендується детально описувати всі захоплення та робити на них акцент.
Особисті якості
Знову-таки – роботодавцю цікаво, якою людиною є кандидат, але «креативність, відповідальність, стресостійкість» та інші кліше тільки займають місце і не додають цінності резюме. Якщо ви хочете підкреслити свої особисті якості, про них варто розповідати через приклади – як саме вони проявлялися в досвіді, і своїми власними словами.
Особисті дані
Наприклад, інформацію про родину, політичні погляди, релігійні переконання. На співбесіді роботодавець може запропонувати особисті теми, проте в СV ця інформація не вважається доречною.
Рекомендації
Чудово, якщо екскерівник готові надати вам позитивні рекомендації. Проте в резюме не варто перераховувати усіх рекомендувачів та їхні контакти, особливо якщо ще не отримана згода на це. А також додавати схвальні відгуки про власну роботу. Проте бажано вказати на те, що за запитом будуть надані рекомендації.
Оздоблення
Візуалізація в тренді, зокрема – у процесі підготовки резюме. Проте не слід захоплюватися кольорами, шрифтами, оригінальними візуальними ефектами, особливо якщо ви використовуєте класичну текстову форму, а не інфографіку.
«Переповнене» портфоліо
Якщо ви додаєте лінк на портфоліо – його також необхідно регулярно оновлювати та видаляти роботи, які втратили свою актуальність. Також у резюме зайві будь-які штампи, довгі та неінформативні речення, професійний сленг, зловживання займенником «я» та пишномовними конструкціями про власні таланти – про них краще розповідати через результати.