Іноді потрібно вибрати подарунок малознайомій людині — привітати колегу, прийти в гості чи віддячити комусь за послугу. Вино в таких випадках — зручний подарунок. Як вибрати правильне вино на подарунок, дає поради сомельє.
Як вибрати вино малознайомій людині
Кому: колезі, керівнику, компанії-партнеру, людині, чиїх смаків не знаєш.
Коли немає можливості дізнатись, що любить адресат подарунка, даруйте класику. Ці вина завжди ціняться, не залежно від особистих смаків.
- Бордо, Бургундія. Навіть якщо людина не надто обізнана в вині, ці слова мають значення. От в чому цінність Ріохи, можливо, доведеться пояснювати.
- Ігристе вино. Залежно від приводу і статусу подарунку — просекко чи шампанське. Урочиста подія для нього знайдеться.
- Вина-інвестиції. Якщо подарунок повинен бути статусним, запитай у винному магазині старі роки Бордо, Бургундії, Бароло, СуперТоскани.
Вино як подарунок на урочистість
- знайдіть вино того ж року, що і дата, якій приурочене святкування: рік народження, весілля, заснування компанії.
- ігристе: щоб підкреслити важливість події, краще взяти Шампань. У інших випадках підійде просекко.
- ефектні великі пляшки вина на 1,5 чи 3 л.
Вино на вечірку
Кому: в гості, на вечірку, у велику компанію, малознайомим людям
В гості потрібно купувати вино, яке сподобається більшості. Уникайте крайнощів: дуже кислотних, надто сухих, напівсолодких і солодких варіантів.
- Просекко Extra Dry. Нехай не лякають слова «екстра сухе»: тут цукру більше, ніж в сухому вині, але смак збалансований.
- Ароматні білі вина, «сухі» чи «напівсухі» — рислінг, мускат, прімітиво, гевюрцтрамінер з Ельзасу чи з Німеччини. Вони всім подобаються і поєднуються з гострими стравами, закусками, застіллям, коли є багато страв і інгредієнтів.
- червоні, витримані в дубі вина з написом Reserva: Ріоха, Бордо, Чилі.
Подарунок тому, хто розбирається в вині
Кому: сомельє, кавісту, людині, що розуміється у вині, відвідує дегустації і виноробні, часто купує вино.
Здається, що це найскладніша задача, але у винних ентузіастів найширший список можливих подарунків:
- рідкісні вина з автохтонних сортів та нерозкручених регіонів. Їх роблять в малій кількості, лише один чи кілька виноробів, в одному регіоні і т.д.
- «специфічні»: натюр, оранж, біодинаміка.
- колекційні вина: рідкісні та старі вінтажі, вінтажний портвейн — все, що може зберігатись десять і більше років.
- відмічені рейтингами. Важливо розуміти, що не всі нагороди однаково ціняться: бали Роберта Паркера, Луки Мароні чи відмітки «три бокали» (Tre Bicchieri) мають значення, а медалі від International Wine Challenge — ні.
- класику: Бордо, Бургундію, Шампань, Бароло. Мати вдома ці пляшки завжди приємно і привід для них обов’язково знайдеться.
І головна порада — купуйте вино в спеціалізованих магазинах, щоб отримати оригінальний продукт. Навіть якщо вино виявиться зіпсованим, в спеціалізованому магазині його обов’язково замінять.