Для точного виконання складських операцій не обійтися без організації та автоматизації основних процесів, які стосуються навантаження, розвантаження, штабелювання та переміщення вантажів. Професійна складська техніка індивідуального формату стане надійним тилом для різних сфер бізнесу. Будь-яке спецобладнання для підйому продукції розробляється, виходячи з міркувань максимальної безпеки. Це дозволяє мінімізувати травматизм персоналу під час роботи на підприємстві.
Важливий фактор – безпека експлуатації
Будь-який виробник заздалегідь продумує варіанти безпечного використання техніки. Зазвичай навантажувачі оснащуються такими додатковими функціями, як:
- захист оператора від зовнішнього впливу;
- постачання обладнання системою блокування, завдяки чому навантажувач не може пересуватися самостійно;
- обов’язкова наявність звукового чи світлового сигналів.
Крім цього передбачено низку конструктивних рішень у вигляді різниці радіусів внутрішнього та зовнішнього колеса. Це дозволяє уникнути критичного нахилу підіймача у ситуації пошкодження покришки.
Принципи безпеки для навантажувальної техніки
Розглядаючи виробничі моменти, то сукупність заходів, взаємопов’язаних з безпечними вантажно-розвантажувальними функціонуванням, безпосередньо залежить від особливостей самої галузі.
Незважаючи ні на що, основні вимоги техніки безпеки повинні передбачатися на будь-якому виробництві. При цьому їх краще доповнювати внутрішніми вказівками та розпорядженнями, що враховують всю специфіку бізнесу. В основному внутрішні правила складських приміщень ґрунтуються на наступних факторах, як:
- Грамотна організація пересування навантажувачів територією складу.
- Співвідношення конфігурації спецтехніки з міжстелажною відстанню проходів.
- Добротність покриття для підлоги.
- Розташування встановлених стелажів та моніторинг цілісності палет.
- Точні дії оператора.
Додаткові запобіжні заходи
Найпростішим методом уникнення небезпечних моментів – виключення знаходження персоналу в місцях руху навантажувачів. Ідеальним варіантом стане нанесення спеціальних розміток, що позначають рух складського. Окрім того, рекомендовано використання регламентаційних документів для працівників та сторонніх осіб на складі.
Навіть незначні пошкодження покриття підлоги може викликати травми та аварійні обставини. Отже, необхідно терміново виправляти вибоїни й видимі масштабні нерівності та ремонтувати навіть невеликі пошкодження. Окрім того, заздалегідь продумувати можливості вільного під’їзду навантажувача до вантажів та його маневрування на місці.
Щодо стелажних конструкцій, то вони мають бути змонтовані належним чином і виключати падіння чи аварію під дією впливу різних сил.
Функціонування навантажувачів
Безпека на складі в основному залежить від правильної експлуатації спецтехніки. Оператор допускається до роботи тільки за умови відповідної підготовки та наявності спеціального допуску для роботи з підіймачем. Співробітник повинен проводити огляд своєї машини та стежити за обслуговуванням. До того ж техогляд – обов’язкова вимога використання вантажних агрегатів.