Застосування світлодіодних стрічок у різних галузях

Щасливе
06.03.2023  07:24

Не буде перебільшенням сказати, що наразі LED-стрічки займають доволі особливе положення. З одного боку, тотальна мода на них вже трохи минула, з іншого – їх не можна вважати повноцінними джерелами освітлення на рівні люстр та стельових світильників, а з третього – й суто декоративними елементами їх неможливо назвати. Саме така, сповнена протиріч, концепція застосування подібних виробів визначає специфіку їх використання. Сьогодні ЛЕД-стрічка виступає як засіб допоміжного освітлення, що одночасно може відігравати естетичну та функціональну роль, у залежності від місця свого розташування, яскравості, доречності для певної ситуації тощо. Різноманіття моделей дозволяє кожному споживачеві підібрати щось для себе у повній відповідності до конкретних ситуативних задач або дизайну.

Основною принадою виробів подібного штибу є їхня універсальність та всебічна гнучкість – як за формою, так і за суттю. Кожна світлодіодна стрічка являє собою гнучку друковану плату, на яку нанесені світловипромінювальні діоди та резистори. Зверху вона покривається шаром силікону, який водночас захищає електронні компоненти від механічних пошкоджень і слугує у якості розсіювача світла, забезпечуючи рівномірність світіння. Завдяки вказаній тут конструкції виріб можна згинати під досить гострими кутами, що надає надзвичайної свободи у оформленні інтер’єрів. На додаток не треба забувати й про те, що товщина ЛЕД-стрічок складає лишень декілька міліметрів (до 5), а тому цей виріб можна за наявності потреби легко приховати навіть у досить тонку основу чи за невеликий борт.

Що слід знати про ЛЕД-стрічку

Більшість покупців при покупці видивляється якомога більш потужну модель, хоча на практиці необхідність саме у ній може виявитися доволі сумнівною. Справа у тому, що кожен контур підсвічування фактично являє собою поєднання декількох компонент: світлового потоку, кольору світіння і рівномірності розсіювання. Тому світлодіодні ЛЕД-стрічки, які перш за все є лишень дуже яскравими, скоріш не будуть здатні повністю задовільнити усі ваші потреби.

Наприклад, потужні моделі з малою загальною кількістю діодів у кожному погонному метрі грішать тим, що виразно демонструють, де на них світловипромінювальний кристал є, а де його немає. Тобто з’являються зони з високою інтенсивністю світіння та прогалини. Аби позбутися цього ефекту можна використовувати матові розсіювачі – вони допоможуть приховати неоднорідність світіння, але неминуче екранують значну частину початкового світлового потоку. Тоді постає питання, а навіщо ж було купувати таку LED-стрічку, якщо підсумкова яскравість виходить на рівні більш простих та дешевих моделей.

Колір світіння та його поєднання із яскравістю також треба врахувати. Хоча з технічної точки зору різниці у таких випадках майже немає, людське око дуже по-різному сприймає їхні поєднання. Наприклад, насичене жовте освітлення завжди видається більш тьмяним, а прохолодне, з легкою ноткою синявості, здається яскравішим. Продумати цей аспект, звичайно ж, потрібно на етапі проектування свого підсвічування.

Сьогодні світлодіодні LED-стрічки найчастіше використовують задля декоративного ефекту летючих стель. Для цього уздовж периметру натяжної стелі за тонкий профіль закладається сама стрічка, а її роботою керує пульт – настінний або компактний дистанційний. З утилітарною метою подібні вироби встановлюють на кухнях – для підсвічування внутрішнього простору навісних шафок, поверхонь для приготування їжі або додаткового освітлення варильної поверхні. У кожному випадку застосовують різні модифікації ЛЕД-стрічок, але, з огляду на контекст, передбачається їхній достатній захист від впливу вологи, бруду та часточок їжі, які можуть потрапити на виріб в умовах кухні.

Джерело: 5watt.ua

переглядів: 226


На правах реклами


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *