Бендюк Микола Миколайович

Щасливе
Categories: ,
Інформація

Художник-реставратор Державного історико-культурного заповідника Острога, мистецтвознавець, краєзнавець, історик, колекціонер, автор численних наукових праць, викладач Острозької Академії, реставратор ікон.

Дата та місце народження: 7 березня 1967 року, село Оженин Острозького району Рівненської області.

Освіта: вища. У 1974 – 1984 рр. навчався в Острозькій СШ №3. У 1984 – 1985 рр. – учень Славутського СПТУ № 23.
В 1989 році навчався у Львівському філіалі ДНДРМ Міністерства культури УРСР, де здобув навики з реставрації темперного малярства. У 1991-1993 рр. навчався в Українській Вищій школі реставраторів.

Трудова діяльність:

У 1991 році Микола Бендюк проходив навчання в Державній науково-дослідній реставраційній майстерні Міністерства культури УРСР (Київ), де отримав навики з реставрації станкового олійного живопису.

З 1988 по 1994 рік працював в Острозькому Державному історико-культурному заповіднику на посаді молодшого наукового співробітника.

З 1994 по 1998 рік працював в Києві на приватному підприємстві «Орлан» на посаді художника-реставратора.

З 1998 року Микола Бендюк працює художником-реставратором Острозького Державного історико-культурного заповідника, за сумісництвом – мистецтвознавцем та викладачем в Національному університеті «Острозька академія».

Відзнаки, звання, нагороди:
Під час служби в армії (1985 – 1987 рр.) був нагороджений урядовою відзнакою Російської федерації – медаллю «За будівництво Байкало-Амурської магістралі» та нагрудним знаком «50-ліття формування військової частини».

У 1992 році нагороджений медаллю «50-ліття створення УПА» (№1). У 2011 році нагороджений знаком та Почесною грамотою Рівненської ОДА (№367).

З 1989 року член Української Гельсінської Спілки, паралельно організував перший осередок «Народного Руху України за перебудову» на Острожчині.

2 січня 1990 року був обраний першим головою Острозького осередку, а 27 травня 1990р. – головою районної організації Народного Руху України.

Автор та співавтор багатьох окремих видань: «Золотарство Острожчини», «Культурна спадщина Рівненського краю», «Ольга Яновська», «Історія сіл Оженин, Бродів, Стадники, Країв», «150 святинь Великої Волині».

Має одну з найбільших в Україні колекцій «Кобзарів» Т.Шевченка, а також збірку народної ікони. Відреставрував сотні ікон та картин XVI – XX ст. з державних та приватних зібрань. Серед відреставрованих ікон знакові – чудотворні: «Межиріцька Богородиця», «Дерманська Богородиця», «Св. Антоній Межиріцький», «Острозька Богородиця».

Також Микола Бендюк – засновник Острозької районної громадської організації «Братство імені князів Острозьких» (2016), громадської організації «Слава князів Острозьких. Перемога під Оршею» (2016)

Контакти
Відгуки

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *