Петрів Володимир Юліанович

Інформація

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, народний артист України, директор-художній керівник Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру.

Народився у 1962 році на Івано–Франківщині в селі Старий Мартинів.

Освіта вища: закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого та Українську академію державного управління при Президентові України.

У Рівненському обласному українському музично-драматичному театрі з 1985 року, спершу як драматичний актор, а з 1997 року — артист та директор, художній керівник театру.

Зйомки: знімався у фільмах київської кіностудії ім. О. Довженка: «Ще до війни», «Вир», «Купальські бувалиці», «Україна в вогні» та інших. Значимою у житті артиста стала роль Богдана Хмельницького у виставі «Берестечко» за історичним романом Ліни Костенко.

Режисерська діяльність: здійснив постановку ряду вистав Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру. Серед них «Суперники» М. Манохіна, «Марія Тюдор» В. Гюго, «Одкровення від Івана» А. Крима, «Останній строк» В. Распутіна та інші. Більшість з них відзначені нагородами журі українських та міжнародних театральних фестивалів.

Талант і здобутки Петріва як драматичного актора винятково розкрилися у виставі «Берестечко» за історичним романом Ліни Костенко у надзвичайно складному образі Гетьмана України Богдана Хмельницького, за створення якого у березні 2008 року разом з режисером-поставноником Олександром Дзекуном він отримав Національну премію України Імені Тараса Шевченка.

Творчу роботу Володимир Петрів поєднує з педагогічною, будучи також професором Словацької академії мистецтв (м. Банська Бистриця, Словаччина) та працюючи з курсом студентів Рівненського державного гуманітарного університету.

В жовтні 2010 року пана Петріва вдруге було переобрано на посаду голови Рівненської міської організації Української Народної Партії.

 

Відгуки

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *