“Елікон-Постач” – рівненська компанія, що піклується про майбутнє

28.04.2017

“Елікон-Постач” – рівненська компанія, що піклується про майбутнє

Україну важко назвати передовою країною у сфері розвитку технологій, які використовують відновлювальні джерела енергії, але з кожним роком прикладів успішної реалізації енергоефективних проектів стає більше. Яскравим доказом цього є діяльність компанії “ЕЛІКОН-ПОСТАЧ”, яка з 2015 року доводить, що Рівненщина може стати провідним енергоефективним регіоном країни.

 Рівненське ТОВ “ЕЛІКОН-ПОСТАЧ” працює на ринку з 2002 року, і спочатку компанія займалася комплектацією енергетичного обладнання об’єктів будівництва та промислових об’єктів. А у 2015-му “ЕЛІКОН-ПОСТАЧ” повністю сфокусувалася на відновлювальних джерелах енергії – підготовка проектів, розрахунок енергоефективності та установка теплових помп, сонячних панелей та генераторів, дизельних електростанцій для резервного живлення, вітрогенераторів та гідроелектростанцій. Кожному, хто зацікавлений у відновлювальних джерелах енергії, фахівці компанії роблять усі попередні розрахунки, підбирають обладнання так, щоб воно було якомога ефективнішим у роботі, а вже коли замовник дає згоду – виконують всі роботи з установки.

– Коли ми почали цю роботу в 2015 році, ми вивчали попит. Потім була перша виставка СЕТ-2015, де ми рекламували австрійський тепловий насос OCHSNER геотермальної системи. На той час у людей в основному були питання про фізичний бік процесу, про те, як це все працює, як утворюється, скажімо, теплова енергія. І як, використовуючи електричну, маючи COP (коефіцієнт перетворення тепла) близько п’яти, з одного кіловата електричної енергії можна отримати цілих п’ять кіловат теплової, – розповідає директор ТОВ “ЕЛІКОН-ПОСТАЧ” Віктор Бегей. – На виставці СЕТ-2016 ми вже представляли шведський повітряний тепловий насос OCTOPUS та сонячні панелі. Тепер люди, знаючи вартість енергоресурсів та вивчивши фізику всіх процесів, більше цікавляться вартістю установок та як саме можна адаптувати сучасні технології до вже наявної системи опалення. Наприклад, якщо у вас вже є газовий котел чи твердопаливний, то як його можна поєднати з тепловим насосом.

Віталій Герман: “Тільки разом зробимо Рівне таким, про яке мріємо!”

 

СЕТ-2016

ENERGETICS 15_17 листопада 2016 Люблін

 

“ЕЛІКОН-ПОСТАЧ” попередні розрахунки проектів робить абсолютно безкоштовно. Фахівці компанії розповідають людям про можливості адаптації обладнання під систему, що існує. Якщо це проект, що створюється під нове будівництво, то вони надають матеріали про те, як найкраще побудувати систему опалення, гарячого водопостачання, електропостачання, для того, щоб у майбутньому економити на комунальних послугах. Наприклад, опалення тепловими насосами передбачає нижчу температуру носія і щоб не було додаткових енерговитрат у майбутньому, під час будівництва потрібно використовувати лише сучасні матеріали (внутрішньо підлогові конвектори (FanCoil), систему “тепла підлога” і т.д.). Також, “ЕЛІКОН-ПОСТАЧ” розробляє проекти, де об’єднує сонячні колектори для гарячого водопостачання вже з наявною системою.

У листопаді 2016 року ТОВ “ЕЛІКОН-ПОСТАЧ” стали учасниками енергетичних торгів у Любліні “ENERGETICS”. Був створений спеціальний павільйон, який поляки надали в рамках кластеру відновлювальних джерел енергії. Там компанія представила два великих проекти – малу гідроелектростанцію на річці Случ та сонячну мережеву станцію 1 МВт на Поліссі.

Оксана Лозова: “Патріотичний неспокій передається у нашій сім’ї генетично”

Будівництво сонячної мережевої станції на територіях, які постраждали від незаконного видобутку бурштину, – це той проект, який допоможе відродити понівечену природу. По-перше, цей проект може покращити імідж області. І, по-друге – дозволить області зекономити кошти, які мали би бути спрямовані на рекультивацію цих земель. Сам термін окупності такої сонячної мережевої станції становить від шести до семи років. Таким чином, області зовсім не потрібно витрачати на рекультивацію десятки років, адже можна просто розчистити майданчик, поставити сонячні панелі й продавати електроенергію за “зеленим тарифом” на ті підприємства, які розташовані неподалік.

Проект мережевої станції 1 МВт також був представлений минулого року на другому етапі форуму “Велике Рівне”. Зараз триває пошук великого інвестора, який міг би вкласти гроші у нього – “ЕЛІКОН-ПОСТАЧ” веде переговори з китайським виробником сонячних панелей і хоче, щоб вони також долучилися до створення мережевої станції.

 

Мала гідроелектростанція

 

Другий проект, який представила компанія в Польщі, – будівництво на річці Случ каскаду малих гідроелектростанцій. Подібні проекти обговорювались уже багато років, але місцева громада переживає за те, що це спричинить підтоплення сусідніх територій. Проте, існують розрахунки, що таке будівництво каскадів гідроелектростанцій допоможе зробити Случ більш повноводною річкою.

– Ми запропонували полякам розмістити малу гідроелектростанцію на місці фортифікаційної споруди, яка була недобудована у 1939 році (колись збиралися використовувати її для оборони від наступу Червоної армії). Частина цієї споруди залишилась і досі. Поряд знаходяться й інші фортифікаційні об’єкти, які можна було б використати для створення музеїв. На мою думку, й на думку вчених, які робили розрахунки, якщо на Случі не будувати каскад гідроелектростанцій, то річка поступово втрачатиме рівень води. А будівництво такого об’єкта та його експлуатація не лише дасть нові робочі місця, а й дозволить врятувати Случ. Сам термін окупності малої гідроелектростанції становить від трьох до чотирьох років, – розповідає Віктор Бегей.

Ще один великий проект, яким займається “ЕЛІКОН-ПОСТАЧ”, є пересувна піролізна установка з переробки відходів деревини в рідку фракцію. Така установка дозволяє з лісу прибрати весь непотріб, а рідку фракцію, яку ми отримуємо, у подальшому можна використовувати в рідкопаливних котлах.

Також “ЕЛІКОН-ПОСТАЧ” проводить просвітницьку роботу, займаючись розповсюдженням матеріалів технічного характеру та відвідуючи різноманітні виставки й, навіть, навчальні заклади. Вони формують середовище, у якому зможуть працювати самі та зможуть працювати інші компанії.

“ЕЛІКОН-ПОСТАЧ” разом з однодумцями створили громадську організацію “Рівненський кластер відновлювальних джерел енергії та енергоефективності”. Вони займаються моніторингом і переобладнання існуючих котелень з метою встановлення модулів на альтернативному паливі, планують впроваджувати енергозберігаючі технології в роботу системи вуличного освітлення міста Рівне, впроваджують будівництво енергоефективних будинків. Також проводять спеціальні тренінги з екологічного виховання для школярів, проводять інформаційну кампанію щодо кредитування населення з програми “Теплі кредити” та допомагають в оформленні. До своєї діяльності почали залучати вищі навчальні заклади:

– Ми почали співпрацю з Національним університетом водного господарства та природокористування – хочемо, щоб курсові та дипломні роботи, які писалися на тему енергоефективності, створювались із прив’язкою до нашої місцевості. Вже потім, на підставі цих розрахунків, можна буде краще працювати у сфері енергоефективності, а самим студентам, оскільки вони добре розбиратимуться у проблемах Рівненщини, буде легше адаптуватися й залишатися працювати в регіоні.

Директор ТОВ “ЕЛІКОН-ПОСТАЧ” вважає, що на даному етапі дуже важливо побудувати середовище, в якому люди розуміли, наскільки важливими є інвестиції в енергоефективність. Наприклад, якщо замістити газ, використовуючи сучасні технології та альтернативні джерела енергії, то можна зменшити вартість гігакалорії і значно зекономити:

– Зараз усе більше людей переходять на твердопаливні котли. Але під час їх установки потрібно враховувати те, що вони працюють на певній сировині – спалюється те, що не відновлюється. А повітря, сонячна енергія й Земля є відновлювальними джерелами енергії, тому ними можна користуватися завжди. Це те, що ми залишимо після себе наступним поколінням.

 

ЕЛІКОН-ПОСТАЧ

post.elikon@gmail.com

, , переглядів: 520


Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *