Він – відомий у Рівному меценат та благодійник, який завжди готовий прийти на допомогу тим, хто цього потребує. А ще його без перебільшення можна назвати одним з найактивніших депутатів Рівненської міської ради, який опікується не тільки своїм округом, а й усім містом в цілому. З нагоди Дня міста Олександр НЕСТЕРУК погодився поділитися з читачами журналу “РІВНЯНИ” думками про свої улюблені місця у Рівному, про те, що варто було б змінити в обласному центрі та як особисто він намагається покращити наше місто.
– Олександре Петровичу, розкажіть, ви народилися у Рівному?
– Можна сказати, що я майже корінний рівнянин. Адже народився я у селі Велика Омеляна біля Рівного. Навчався у місцевій школі до восьмого класу. Але згодом батьки отримали житло у Рівному, тому вже з 1983 року ми переїхали до обласного центру. Далі навчання я продовжив у ЗОШ №23. Після цього вступив до радіотехнічного училища №9 при радіозаводі.
– Які місця у Рівному вам найбільше подобаються?
– Люблю прогулюватися парком Молоді “Лебединка”, центром міста і, звісно ж, милуюся тим, як змінився парк “Хімік”. У нашій родині існує традиція, яку ми дуже любимо – завжди виходимо у центр міста на великодні, новорічні свята, коли відбуваються різноманітні ярмарки, а також на День Незалежності та День міста. У цей час місто отримує нове обличчя й одне задоволення зустрічати усміхнених рівнян, які гарно та весело проводять свій час.
– А чим саме подобається центр міста та “Лебединка”?
– Для мене центр міста асоціюється з минулим та сучасним футбольним клубом “Верес”. Можна сказати, що у центрі міста пройшли і мої спортивні роки, а де ж тут ми бігли, тренувалися. А вже нині приємно прогулюватися “Лебединкою” і бачити свій подарунок для Рівного. Я виконав свою обіцянку і встановив у парку Молоді “Карету кохання”, біля якої можуть фотографуватися та залишати послання всі молодята. А ще це місце дуже люблять туристи, які відвідують наше місто.
– А гостей, які до вас приїжджають, куди ведете у першу чергу?
– Якщо до мене приїжджають в гості друзі, то я їх обов’язково веду у парк “Хімік”. А якщо вони приїжджають ще і з дітьми, то їх звідти просто не можна забрати. Адже в останні роки обличчя парку дуже змінилося. Там і атракціони для дітей, і унікальний скеледром у вигляді голови козака, і мотузковий парк “Тарзан”, і ще купа всього цікавого. А далі вже веду гостей на екскурсію у центр міста, на каву, щоб погуляти та поговорити.
– Як спортсмен, людина, яка вболіває за розвиток спорту у нашому місті, скажіть, вам “болить” питання “Авангарду”?
– Насправді мені дуже “болить” питання реконструкції стадіону “Авангард”. Дуже прикро, що це питання так довго не вирішується. Зараз план реконструкції стадіону направили на експертизу до Києва. Ця процедура може тривати від місяця до трьох. Знаю, що багато рівнян розчаровані й не вірять, що Рівне матиме сучасний стадіон. Але мені хочеться вірити, що вже у вересні почнеться реконструкція нашого “Авангарду”.
– А якщо говорити в загальному, Вам подобається місто Рівне?
– Так, дуже подобається. Звісно, не буває без певних недоліків, але я дуже люблю Рівне. Воно чисте, красиве, з приємними людьми та затишними вулицями… З кожним роком Рівне формує своє європейське обличчя і мені дуже приємно, що я є частиною тих змін, які відбуваються. Звісно, сам я не зміг би так багато зробити, тому часто шукаю партнерів, однодумців, які вболівають за долю Рівного.
– Ви сказали, що Рівне – місто не без недоліків. Які проблеми вважаєте першочерговими для вирішення?
– У місті глобальна проблема з вивезенням сміття підприємством “Санком-Рівне”. Знаю, що міський голова не раз ставив це питання, але попри всі попередження, це питання так і не вирішено. Також хотілося б, щоб у всіх мікрорайонах міста були належні умови для дозвілля дітей та дорослих, побільше зелених насаджень…
– Ви і так дуже багато зробили у мікрорайоні “Ювілейний”, але знаю, що у вас ще є багато планів, які плануєте втілити в життя. Розкажіть про це.
– Дійсно, якщо подивитися, яким був парк “Хімік” років десять тому і як він виглядає нині – це дві величезні різниці. Освітлення, лавочки, атракціони – це те, що ми бачимо зараз. У наших планах – завершити освітлення парку повністю і встановити камери спостереження. Також громадські активісти подали проект, щоб встановити вуличні силові тренажери у парку. Сподіваємося, що цей проект підтримають містяни. Ще одна моя ідея, як подарунок для міста – алея японських сакур. Ідею такого подарунку подав мій товариш з Ужгорода, що на Закарпатті. І я її підтримав. Зараз продумуємо всі нюанси: від висаджування дерев до облаштування лавочок, доріжок…
– Рівне – це не тільки парки, вулиці та сквери – це насамперед люди, які в ньому проживають. Опишіть обличчя рівнян – які вони?!
– Мешканці нашого міста доброзичливі, щирі, відкриті. Рівняни прагнуть жити у насправді європейському місті, але часто забувають, що Європа починається з кожного з нас. Тому варто самим слідкувати за тим, як ми себе поводимо: куди викидаємо сміття, як піклуємося про парки, дитячі майданчики…Тоді і місто матиме нове обличчя. Я вірю, що щороку у нас буде збільшуватися кількість рівнян, які щиро вболівають за своє місто та допомагають йому розвиватися.