Бондарєва Мілентина Станіславівна

Щасливе
Categories: ,
Інформація

Ветеран Рівненського льонокомбінату. Почесний громадянин міста Рівне

Роки життя: 19 серпня 1933 – 24 грудня 2017

Родом із Хмельниччини, а більшу частину свого життя Мілентина Станіславівна мешкала в Рівному. Сюди вона приїхала з Чернівців у далекому 1965 році. В тому буковинському місті Бондарєва здобула професію ткалі. Саме в тому місті Мілентина зустріла найбільше і єдине кохання свого життя – Михайла. Створила сім’ю. Разом із чоловіком Мілентина Бондарєва працювала в об’­єднанні «Восход». Трудилася у три зміни. Мешкала родина в маленькій квартирі, де тіснилися разом із донькою та свекрухою.

У Рівному подружжя спочатку поселили в гуртожитку, а через півроку дали квартиру.

На новому місці роботи довелося й підучуватися. Адже до того ткаля працювала з бавовною, а тепер мала справу з льоном, ткати який було зовсім непросто. Мілентина Бондарєва пригадує, що коли вперше прийшла на роботу в цех, там світа Божого не було видно: весь у пилу, вентиляція ще не працювала, навколо – грюкіт.

Поки наловчилася, промучилася два тижні. Пізніше жінку перевели в цех, що розпочинав випуск побутових тканин, розрахований десь на 600 верстатів. Радості не було меж.

Рівненському льонокомбінатові Мілентина Станіславівна віддавала себе всю. Завжди прямо і відкрито висловлювала власні претензії чи зауваження, невдоволення колег по цеху будь-кому: начальникові, майстрові, директору. Щоб усе працювало безвідмовно, недоліки поспішали виправляти. Адже натрудженими руками талановитих ткаль підприємство виробляло тканини, якими пишалися не тільки на батьківщині, а й за кордоном. Продукція льонокомбінату була чи не в кожній українській сім’ї, її експортували навіть до Японії і США.

Наполегливі старання і працелюбство Мілентини Станіславівни не залишилися поза увагою. Держава оцінила її трудові подвиги: ткалі вручили золоту зірку Героя соціалістичної праці. Має також два ордени Трудового Червоного Прапора і орден Дружби народів.

Мілентина Бондарєва – ткаля-легенда Рівненського льонокомбінату. Нагороджена титулами «Краща ткаля легкої промисловості СРСР» та «Відмінник якості», майстер «Золоті руки», орденом Леніна та медаллю «Золота зірка». Прожила у Рівному  більшу частину свого життя – півстоліття. І була удостоєна звання Почесний громадянин міста Рівне. На її очах місто змінювалося і розвивалося.

Пішла з життя Мілентина Бондарєва на 84-му році життя.

Джерело: 7 Днів

Відгуки

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *