Більчук Тарас Миколайович

Щасливе
Categories: ,
Інформація

Український художник, громадський активіст, учасник Революції гідності, в минулому радник голови Рівненської облдержадміністрації

Народився 1960 року в селі Коршів Здолбунівського району Рівненської області.

Освіта: вища. Художню освіту Тарас Більчук отримав у Львівській академії мистецтв, відділ художньо-монументального живопису.

Був серед учасників студентської так званої «Революції на граніті» (1990, Київ). «Романтичний» період тої революції завершився розчаруванням, але не позбавив митця патріотизму. Тарас — автор картини «Сторозтерзаним землякам моїм», назва якої сама за себе каже.

Бажання відкрити для себе світ за межами України спонукало до переїзду у США, де працював 13 років. Повернувся на Україну та оселився в місті Дубно.

Взимку 2013—2014 років Тарас Більчук став активним учасником Революції гідності, переживши перший розгін 30 листопада і події 18 лютого. Тоді художник отримав струс мозку.

Нагороди та відзнаки: 2016 року за участь у Революції Гідності президент Петро Порошенко нагородив Тараса Більчука орденом «За мужність».

Тарас Більчук був талановитим митцем, а його картини знаходяться в приватних колекція багатьох країн світу, зокрема, у США, Канаді, Японії, Франції, Швеції, Англії.

Помер 14 серпня 2017 року. 

Відгуки

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *