Голубєв Віталій Юрійович

Щасливе
Categories: ,

Головний редактор ВД “ОГО”, викладач НаУ “Острозька академія”, секретар НСЖУ, керівник Школи універсального журналіста

ОСВІТА
У 1995 році закінчив рівненську загальноосвітню школу №5. Під час навчання двічі — у 1994 та 1995 рр. — ставав переможцем Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури
1995 – 2001 рр. – закінчив Рівненський державний гуманітарний університет, факультет документальних комунікацій та менеджменту. Отримав диплом з відзнакою
2004 р. – пройшов десятиденну “Школу газетного редактора” за програмою IREX ProMedia
2007 р. – пройшов десятиденний тренінг для тренерів “Технології інтерактивного навчання дорослих” за програмою Інституту розвитку регіональної преси. Здобув кваліфікацію медіа-тренера.
2007 р. – пройшов десятиденний тренінг з управління конвергентною редакцію “Медіа в цифрову епоху” за програмою Інституту розвитку регіональної преси.

ТРУДОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

1996-2002 — кореспондент відділу інформації обласної газети «Рівне вечірнє»
1997-2000 — кореспондент служби новин, автор і ведучий програми телерадіокомпанії «Рівне 1» (за сумісництвом)
2000-2002 — редактор обласного тижневика «Нова Волинь» (за сумісництвом)
2002-2003 — заступник редактора обласної газети «Рівне вечірнє»
2003-2004 — редактор обласного тижневика «Провінційна газета»
2004-2005 — редактор обласного тижневика «ОГО»
2005 — даний час — головний редактор Видавничого дому «ОГО» (газета «ОГО», Рівненський інформаційний портал OGO.ua, журнали «Вітаємо!» та «Маленькі рівняни»)
2007-2008 — заступник директора з інформаційної політики телерадіокомпанії «Рівне 1» (за сумісництвом)
2010 — даний час — викладач кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія» (за сумісництвом); з 2016 року також — викладач кафедри релігієзнавства і теології Національного університету «Острозька академія» (за сумісництвом);
2010-2011 — головний редактор служби новин телерадіокомпанії «Рівне 1» (за сумісництвом)
2011-2012 — редактор обласного тижневика «Оберіг» (за сумісництвом)

ДОСВІД ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ПРОВЕДЕННЯ ТРЕНІНГІВ

З 2006 р. є керівником проекту “Школа універсального журналіста” – дводенних та десятиденних тренінгів з основ журналістики для старшокласників, студентів та молоді. На даний час провів більше 50 таких тренінгів у м.Рівне та Рівненській області. За цей час Школу універсального журналіста закінчило понад 800 випускників із 21 області України та міста Київ. Даний проект реалізується Видавничим домом “ОГО” за підтримки телеканалу “Рівне 1”, Національного університету “Острозька академія” та управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації.
У 2006 р. провів у м.Рівне триденний тренінг з редакційної політики для редакторів та журналістів державних і комунальних ЗМІ Рівненської області в рамках проекту “Підвищення мотивації працівників державних і комунальних ЗМІ Рівненської області для забезпечення вільного функціонування таких ЗМІ”, який було реалізовано за підтримки Посольства США в Україні.
У 2010, 2011 та 2013 рр. провів у м.Рівне тренінги з техніки інтерв’ю, використання соціальних мереж журналістами та тайм-менеджменту в журналістиці для учасників Всеукраїнських літніх шкіл журналістики Національного центру “Мала академія наук України”.
У 2010 та 2012 рр. провів у м.Рівне тренінги з питань комунікацій з медіа для активістів громадської організації “Smart People”.
У 2012 р. провів у м.Рівне тренінги для учасників Школи журналістики “Молодь діє”, організованою Рівненською міською молодіжною громадською організацією “Молодь діє” та Фундацією регіональних ініціатив за підтримки Фонду Богдана Гаврилишина.
У 2013 р. провів у м.Київ тренінги для журналістів України з техніки інтерв’ю та засобів підвищення читабельності журналістських текстів у рамках Школи медичної журналістики, організованою Національною спілкою журналістів України за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.
У 2014 р. провів у м.Ужгород дводенний тренінг “Робота в мультимедійній редакції” для журналістів Закарпатської області.
У 2016 р. провів у м.Бердянськ (Запорізька обл.) три тренінги “Медіаграмотність користувача соціальних мереж: використання інформації та протидія маніпуляціям” для старшокласників, студентів та педагогів — учасників Школи медіаграмотності.
У 2014-2016 рр. провів майстер-класи з основ журналістики, професійної та особистої ефективності журналіста для студентів Львівського національного університету імені Івана Франка, Одеської національної юридичної академії та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м.Івано-Франківськ), а також для старшокласників — учасників Зльоту шкільної преси м.Київ та Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької журналістики “Прес-весна на Дніпрових схилах” (м.Київ).

ДОСВІД УЧАСТІ У ГРАНТОВИХ ПРОЕКТАХ
У 2006 р. провів триденний тренінг з редакційної політики для редакторів та журналістів державних і комунальних ЗМІ Рівненської області в рамках проекту “Підвищення мотивації працівників державних і комунальних ЗМІ Рівненської області для забезпечення вільного функціонування таких ЗМІ”, який було реалізовано за підтримки Посольства США в Україні.
У 2008-2009 рр. працював експертом проекту “Підвищення стандартів журналістської етики на Рівненщині та Волині”, підтриманий Посольством США в Україні.
У 2009-2010 рр. був керівником проекту “Телевізійні дебати”, підтриманого Посольством США в Україні.
У 2014-2015 рр. був одним із авторів та ведучим серії міжрегіональних телемостів (Рівне — Запоріжжя, Рівне — Харків — Черкаси, Рівне — Дніпропетровськ, Рівне – Херсон) у рамках проекту “Новий Президент — очікування регіонів”, реалізованого Незалежною асоціацією мовників за підтримки National Endowment for Democracy.

НАГОРОДИ ТА ВІДЗНАКИ
2003 р. – переможець Другого всеукраїнського професійного конкурсу преси у номінації «Краща передплатна кампанія», організованого Українською асоціацією видавців періодичної преси.
2007, 2012 р. – нагороджений Почесною грамотою Рівненської обласної державної адміністрації
2014 р. – лауреат творчого конкурсу Рівненської обласної організації Національної спілки журналістів України серед засобів масової інформації Рівненської області у номінації «Тележурналіст 2014 року»
2016 р. – переможець творчого конкурсу Національної спілки журналістів України у номінації “Журналіст року” (серед обласних і регіональних видань)

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЯХ 
Конференція ГИПП/WAN/IFRA “Як керувати переходом до мультимедійності у традиційних ЗМІ” (2007 р., м.Москва, Російська Федерація)
“Редакторський самміт” на базі “РИА Новости” (2008 р., м.Москва, Російська Федерація, доповідач, тема доповіді – “Створення регіональної мультимедійної редакції”)
Всесвітній газетний конгрес (2012 р., м.Київ)
Всеукраїнський медійний конгрес (згодом — Конгрес інформаційних сайтів та міських порталів) (2012, 2013, 2014, 2015 рр., м.Київ, у 2012 та 2014 р. – доповідач, теми доповідей – “Школа журналістики: як ми готуємо кадри”, “Підйоми та падіння продажів регіональної реклами”)
конференція Національної спілки журналістів України “Як соціальні медіа змінюють журналістику” (2013 р., м.Київ, доповідач, тема доповіді – “Використання соціальних медіа у роботі регіональної мультимедійної редакції”
конференція Національної спілки журналістів України за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Трансформація журналістики: цифрові виклики професійним стандартам та медіаетиці» (2014 р., м.Київ, доповідач, тема доповіді – «Як соціальні медіа змінюють роботи регіональної мультимедіа-редакції»)
West Media Forum (2016 р., м.Луцьк, доповідач, тема доповіді – «Мультимедійні проекти регіональної редакції: досвід співпраці редакційної та комерційної служб»).

СТАЖУВАННЯ

2001 р. – тижневе стажування у Швеції за програмою IREX ProMedia та FoJo для редакторів відділів політики регіональних газет України з питань висвітлення суспільно-політичного життя
2009 р. – тижневе стажування у Німеччині за програмою Посольства ФРН в Україні для редакторів ЗМІ України з питань антикризового редакційного менеджменту та організації неформальної журналістської освіти

ДОДАТКОВІ ВІДОМОСТІ

Керівник проекту створення мультимедійного ньюзруму (газети + ТБ + онлайн-ЗМІ) у м.Рівне на базі Видавничого дому “ОГО” і телерадіокомпанії “Рівне 1” (з 2008 р.).
Автор двох навчальних посібників з журналістики – “Універсальна журналістика” (2016 р.) та “Школа універсального журналіста: практичне керівництво для початківців” (перше видання — 2009 р., друге видання — 2010 р.). Навчальний посібник Віталія Голубєва “Універсальна журналістика” рекомендований до друку Вченою радою Національного університету “Острозька академія” (протокол №14 від 30.06.2016 р.).
Автор кейсів на “Редакторському порталі” (redactor.in.ua) на теми: “Школа “ОГО”: прибуток + бренд” та “Видавничий дім “ОГО”, Рівне: як ми створюємо і продаємо мультимедійні проекти”.
Автор публікацій з питань медіаосвіти та медіакритики на професійних інтернет-ресурсах: “Детектор медіа”, “Телекритика”, “Медіакритика”, “Редакторський портал”.
Має досвід співпраці з такими загальноукраїнськими інтернет- та друкованими ЗМІ як ZAXID.net, «Газета по-українськи», «Киевские ведомости», «Комсомольская правда в Украине», «День», «Україна молода» тощо.
Керівник всеукраїнського конкурсу учнівських творчих робіт “Я — журналіст!” для учнів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл та професійно-технічних навчальних закладів, вихованців позашкільних навчальних закладів та студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації усієї України (проводиться з 2009 р. Видавничим домом “ОГО” за підтримки Національного університету “Острозька академія” та управлінь і департаментів освіти і науки обласних державних адміністрацій). У 2016 році учасниками такого конкурсу стали 155 учнів із 21 області України та Криму.

Один коментар
  1. Зоя Степанівна 15.01.2020 at 22:28 Відповіcти

    Молодець,нема що сказати) И швец и жнец и на дуде игрец) ” Але хто любить людину – той розгледить за усмішкою саму душу .

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *