Опанасюк Валерій

Щасливе
Categories: ,
Інформація

Захисник Майдану. Герой України.

Дата та місце народження:народився 20 травня у 1971 році у селі Дюксин Костопільського району Рівненської області.

Сімейний стан: одружений. У Валерія залишилося четверо маленьких дітей: найменшому сину всього 2 роки, а найстаршій донечці – 12.

Працював автомеханіком. З дитинства у нього було підвищене відчуття справедливості. Він ніколи не звертав уваги на матеріальні речі: йому однаково було, чи бідний, чи багатий – завжди заступався і допомагав усім, хто цього потребував.

Приймав активну участь у Помаранчевій революції 2004 року.

Події Революції Гідності:

Взимку 2013-2014 років перебував на Майдані Незалежності у Києві, де був активним учасником Революції гідності. У наметі, де зупинялись рівняни, він бував постійно, причому завжди у найскладніші часи протистояння. Його знало багато рівнян, які бували на Майдані. Цілими днями чергував на барикадах, допомагав новоприбулим активістам. Якщо хтось був легко вбраний, завжди сам шукав і пропонував тепліший одяг. А сам ходив завжди, навіть в найлютіші морози, в сіренькій утепленій кофтині, в якій і приїхав.

Подробиці смерті:

20 лютого 2014 року загинув внаслідок вогнепального поранення, куля снайпера влучила йому у серце, коли він витягував з під обстрілу поранених побратимів. Похований у місті Рівне на Новому кладовищі.

Вшанування пам’яті, нагороди:

Указом Президента України Петра Порошенко № 890/2014 від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності Валерію Адамовичу Опанасюку посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

Медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно).

3 червня 2014 року рішенням сесії Рівненської міської ради Валерію Опанасюку присвоєно звання “Почесний громадян міста Рівне” (посмертно) та нагороджено відзнакою “За заслуги перед містом” І ступеня (посмертно).

Відгуки

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *