80% депортованих дітей зі встановленим перебуванням вдається повернути

квиток на автобус
Щасливе
Провидиця
01.06.2023  17:00
Станом на 25 травня росія депортувала 19 486 дітей – це тільки офіційні дані Уповноваженого з прав дитини. В ГО Help People, яке займається евакуацією, стверджують, що у 80% випадків дітей вдається повернути до України, якщо встановити дані особи та місцезнаходження.
 
Велика кількість дітей потрапили до росії саме з Маріуполя та окупованих територій. Вивозять не тільки сиріт. Буває й таке, що батьки в окупації відправляють малечу в дитячий табір, а потім не можуть повернути її назад. Кожен випадок – дуже різний. В росії дітей розселяють по всій країні для того, щоб їх важко було знайти. Але ГО Help People це вдається. Волонтери знають про всі прихистки рф і працюють над поверненням дітей додому. Не без допомоги росіян.

Girl child Ukraine refugee behind a metal fence. Social problem of war migrants.

 
«Ми займаємось евакуацією людей з місць бойових дій та окупації з другого дня війни. На сьогодні нам вдалось евакуювати понад 21 тис людей, з яких понад 3 тис – це діти. Зараз наша місія — повертати примусово депортованих дітей у координації з Міністерством реінтеграції та з Офісом Омбудсмена. В нас вже є досвід і вагомий результат. Так, нещодавно ми повернули з росії дівчинку 14-ти  років. Найскладніше — ідентифікувати особу дитини та місце її перебування. З моменту отримання нами заявки — тиждень, якщо локація дитини встановлена, і місяць, якщо локація не встановлена.  Далі — вже технічна та логістична частини роботи з підготовки пакету документів відповідно до міжнародних стандартів human traffic, підготовки маршруту, екіпажу евакуації», — зазначає Олексій Воронін, голова Help People.
 
Вартість повернення дитини з території агресора може складати до 3 тисяч євро. Це дуже дорога процедура через логістику, організацію та великі відстані.
 
«Коли відбувається сам процес евакуації через кордон, дітей не чіпають. Ми з такими випадками не стикались. Був випадок, коли на супроводжуючого опікуна чинили жорсткий психологічний тиск служби ФСБ на російському кордоні. Зараз жінка проходить психологічну реабілітацію. Також постійно чинять жорсткий психологічний вплив на самих водіїв», —додає Олексій.
 
Зазначимо, з початку війни ГО Help People евакуювали 3045 дітей, з них 319 дітей саме з окупованих територій.
переглядів: 243Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *